Na Targach w Hanowerze 2019 Bosch pokazał innowacyjne rozwiązania dla Fabryki Przyszłości. Fot. Bosch

Na Targach w Hanowerze 2019 Bosch pokazał innowacyjne rozwiązania dla Fabryki Przyszłości. Fot. Bosch

  • Autor: bm
  • 19 kwi 2019 10:00 (aktualizacja: 23 kwi 2019 08:48)

Grupa Bosch stawia na rozwój Przemysłu 4.0

W ciągu ostatnich czterech lat obroty firmy Bosch ze sprzedaży rozwiązań Przemysłu 4.0 osiągnęły poziom ponad półtora miliarda euro. Bosch planuje uzyskiwać przychody w tym obszarze w wysokości jednego miliarda euro rocznie już od 2022 roku.

Na targach przemysłowych w Hanowerze koncern zaprezentował Fabrykę Przyszłości: autonomiczne pojazdy transportowe dostarczają części do zdigitalizowanych stanowisk pracy, roboty wspierają pracowników w procesie produkcji a kontrola jakości realizowana jest z pomocą sztucznej inteligencji (ang. AI – Artificial Intelligence). Dzięki technologii 5G komunikacja pomiędzy maszynami a urządzeniami produkcyjnymi przebiega bez zakłóceń i niemal w czasie rzeczywistym. Bosch zmienia wizję fabryki przyszłości w rzeczywistość.

Bosch bardzo wcześnie docenił potencjał Przemysłu 4.0. Od 2012 roku przedsiębiorstwo pracuje nad integracją produkcji oraz logistyki w sieci. Strategia ta przyczynia się do umocnienia konkurencyjności i rozwoju sektora techniki przemysłowej w Bosch: według wstępnych danych, w ubiegłym roku firma zwiększyła obroty w tym obszarze o 8,9%. Z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut wzrost wyniósł 11%. Przychody wzrosły do 7,4 mld euro.

Przemysł 4.0 to opłacalna inwestycja. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym oraz integracji w sieci wzrasta wydajność, elastyczność i produktywność fabryk – mówi Rolf Najork, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za sektor Industrial Technology.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ