Fot. Serwis prasowy Bosch

Fot. Serwis prasowy Bosch

  • Autor: bm
  • 04 maj 2016 13:53 (aktualizacja: 04 maj 2016 13:57)

Grupa Bosch zwiększa obroty

Obroty Grupy Bosch osiągnęły w 2015 roku rekordową wartość 70,6 mld EUR. Firma zamierza utrzymać wzrost także w roku bieżącym. Pomimo umiarkowanych prognoz dotyczących koniunktury gospodarczej, koncern spodziewa się w 2016 roku wzrostu obrotów w przedziale 3 do 5%.

Po rekordowym pod względem obrotów roku 2015, Bosch zamierza utrzymać wzrost także w roku bieżącym. Pomimo umiarkowanych prognoz dotyczących koniunktury gospodarczej oraz niepewnej sytuacji geopolitycznej, koncern spodziewa się w 2016 roku wzrostu obrotów w przedziale 3 do 5% i dąży do osiągnięcia większej dynamiki wzrostu niż rynki, na których prowadzi działalność. W pierwszych trzech miesiącach 2016 r., przy umiarkowanej koniunkturze gospodarki światowej, obroty Bosch wzrosły o prawie 3% (o 4% z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut) w porównaniu do bardzo silnego wzrostu w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

„Zamierzamy osiągać wzrost nie tylko dzięki sprzedaży innowacyjnych produktów, ale także innowacyjnych usług” – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu Grupy Bosch, podczas konferencji prasowej poświęconej prezentacji wyników. – „Rozbudowujemy portfolio usług wykorzystujących integrację w sieci, bazując na naszej bogatej ofercie sprzętu. Koncern może przy tym czerpać nie tylko z wszechstronności oferowanych przez siebie technologii, lecz także z szerokich kompetencji w poszczególnych branżach i dziedzinach wiedzy.”

Obroty Grupy Bosch osiągnęły w 2015 roku rekordową wartość 70,6 mld EUR. Wraz z przejęciem całości udziałów dawnych spółek joint venture BSH Hausgeräte GmbH oraz Robert Bosch Automotive Steering GmbH, obroty wzrosły o prawie 22 mld EUR, tj. o 44%. Także z tytułu prowadzonej działalności operacyjnej Bosch odnotował znaczący wzrost, który wyniósł 10%.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ