Zakład Schattdecor Polska w Głuchołazach. Fot. Schattdecor

Zakład Schattdecor Polska w Głuchołazach. Fot. Schattdecor

  • Autor: bm
  • 15 sty 2019 09:48 (aktualizacja: 16 sty 2019 09:29)

Grupa Schattdecor przejęła amerykańską firmę US Coating

Grupa Schattdecor - ekspert w produkcji powierzchni dekoracyjnych – rozszerza swoje portfolio produktowe. Zakończył się formalny proces zakupu udziałów amerykańskiego przedsiębiorstwa US Coating z siedzibą w Lexington (Południowa Karolina).

Tym samym Grupa powiększyła się o kolejny zakład. Wraz z drugim amerykańskim zakładem w Maryland Heights, MO, grupa umacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim. US Coating produkuje od 24 lat powierzchnie dekoracyjne. Portfolio firmy obejmuje folie finish w różnych stopniach połysku i z różnorodnymi efektami specjalnymi.

Schattdecor rozszerza swoje portfolio produktowe zgodnie z motto: ”Jedno źródło. Wiele możliwości”. Dzięki tej inwestycji firma może oferować innowacyjne rozwiązania produktowe z pierwszej ręki dla przemysłu meblarskiego i płytowego w USA.

Schattdecor jest właścicielem firmy US Coating w 100 procentach. Dotychczasowe struktury przedsiębiorstwa pozostają bez zmian; firmą zarządza dotychczasowy jej Prezes Mike Moore. Drugi amerykański zakład Schattdecor z siedzibą w Maryland Heights, MO, będzie funkcjonował niezależnie od nowej inwestycji w Lexington.

Od ponad trzydziestu lat Schattdecor dostarcza zadrukowane papiery dekoracyjne, folie finish i filmy melaminowe dla przemysłu płytowego i meblarskiego. Przedsiębiorstwo rodzinne z siedzibą w Thansau, Niemcy, wyprodukowało w ubiegłym roku około 3 miliardów metrów kwadratowych powierzchni dekoracyjnych.

Nowa inwestycja to nowe możliwości produkcyjne i sprzedażowe powierzchni dekoracyjnych w Ameryce Północnej. Dotychczas folie finish wytwarzane były w Polsce i we Włoszech. W celu zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku amerykańskim Schattdecor poszukiwał nowych możliwości lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ