Fot. Schattdecor

Fot. Schattdecor

  • Autor: bm
  • 11 cze 2019 13:20 (aktualizacja: 13 cze 2019 09:33)

Grupa Schattdecor uruchamia nową drukarnię w Chinach

W chińskim Quzhou Grupa Schattdecor uruchomiła w maju drugą drukarnię papieru dekoracyjnego. Inwestycja jest odpowiedzią na problemy lokalowe, z którymi od jakiego czasu boryka się zakład Grupy w Szanghaju.

Druga drukarnia w chińskim Quzhou to już 18. zakład w grupie Schattdecor. Po 13 miesiącach budowy, wiosną 2019 zadrukowano pierwszą rolę papieru.

Na działce o powierzchni 100.000 m2, po ponad rocznym okresie budowy, powstała hala produkcyjna i budynek administracyjny o łącznej powierzchni 25.000 m2. W czerwcu 2019 planowane jest zakończenie etapu budowy przy pomieszczeniach i instalacjach zewnętrznych. Nowa hala może pomieścić docelowo dziesięć wąskich, czterostopowych  i sześć  8- stopowych maszyn drukarskich.  W ten sposób firma reaguje na braki powierzchniowe w zakładzie w Szanghaju, który od dłuższego czasu boryka się z problemami lokalowymi.

Roland Auer, Prezes Schattdecor AG: W zakładzie w Szanghaju nie jesteśmy już wystarczająco wydajni i nie mamy żadnych możliwości rozbudowy. Musieliśmy więc pomyśleć o inwestycji w  kolejny  zakład. W Azji obserwujemy wzrost popytu na zadrukowany papier dekoracyjny. Decyzja o budowie była więc konsekwencją analiz rynkowych. Dzięki nowemu zakładowi otwieramy też nowe możliwości rozwoju dla naszego  zakładu impregnującego w Huanggang oraz dla joint venture Kingdecor w Quzhou, gdzie odbywa się produkcja papieru bazowego. jest to więc odpowiedź na dynamiczny rozwój Chin i całej Azji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ