Kronospan Szczecinek.. Fot. Kronospan

Kronospan Szczecinek.. Fot. Kronospan

  • Autor: bm
  • 08 sty 2019 11:13 (aktualizacja: 09 sty 2019 12:23)

IKEA przeprowadzi audyty w zakładach Kronospan w Polsce

IKEA współpracuje z około tysiącem dostawców na ponad 50 rynkach. Jednym z nich jest firma Kronospan. W lutym 2019 zostaną przeprowadzone audyty w zakładach w Mielcu i Szczecinku, pod kątem standardów IKEA. Koncern wydał w związku z tym oficjalne oświadczenie.

Oświadczenie Grupy Inter IKEA

IKEA współpracuje z około tysiącem dostawców na ponad 50 rynkach. Globalnie IKEA Range & Supply i IKEA Industry kupuje drewniane komponenty od firmy Kronospan w wielu regionach – w tym także w Polsce.
Zrównoważony rozwój jest jednym z naszych priorytetów i z wielką uwagą oraz dokładnością zajmujemy się wszelkimi wątpliwościami związanymi z tą kwestią. Aby mieć pewność, ze dostawcy IKEA stosują się do naszych norm, wszyscy z nich muszą pracować według Kodeksu Postępowania IKEA dla dostawców produktów – IWAY. Dokument definiuje minimalne wymagania wobec dostawców i usługodawców w zakresie warunków pracy, warunków środowiskowych i społecznych, a także opisuje, czego dostawcy mogą oczekiwać od IKEA w zamian.
Jeśli którykolwiek z partnerów biznesowych IKEA nie spełni przepisów kraju, w którym prowadzi działalność lub regulacji IWAY, i nie wykaże chęci poprawy, IKEA zakończy współpracę.
Wszystkie oddziały Kronospan, tak jak wszystkie inne zakłady w Polsce mają obowiązek przestrzegania polskiego prawa.
Kronospan zgodził się wdrożyć standardy IKEA IWAY. Dlatego, aby zabezpieczyć przyszłą współpracę i jej przejrzystość, IKEA oraz Kronospan ustaliły, że zostaną przeprowadzone audyty w zakładach produkcyjnych Kronospan w Szczecinku i Mielcu. Rozpoczną się one w lutym 2019 r.
W IKEA jesteśmy świadomi uwag związanych z zanieczyszczeniem środowiska, wpływem na zdrowie i innymi problemami zgłaszanymi przez mieszkańców Szczecinka i Mielca, Alarmy Smogowe i Global Compact Polska.
Obawy te zostały wzięte pod uwagę, dlatego też podejmiemy odpowiednie działania, takie jak dwa zaplanowane audyty w zakładach produkcyjnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ