System InnoTech-OrgaFlex. Fot. Hettich

System InnoTech-OrgaFlex. Fot. Hettich

  • Autor: Beata Michalik
  • 04 sty 2016 08:56 (aktualizacja: 16 sty 2016 16:48)

Innowacje w kuchennej zabudowie

Szeroki wybór dostępnych na rynku akcesoriów ułatwiających korzystanie z kuchni sprawia, że poprzeczka dla producentów automatycznie się podnosi. Już nie wystarczy „zwykłe” cargo czy system zabudowy narożników.

Dziś klient oczekuje np. niezależnie wysuwających się półek, a od systemu organizacji wnętrza szafki wymaga się modnej kolorystyki i materiałów zmniejszających ewentualny poślizg i ułatwiających utrzymanie całości w czystości.

Klienci na polskim rynku najczęściej poszukują rozwiązań łatwych w montażu i użytkowaniu, stąd największa popularność stosunkowo prostych rozwiązań, typu wysokie lub niskie cargo, wkłady i organizery do szuflad, systemy szuflad oparte na wygodnych prowadnicach i estetycznych, dopasowanych do mebli bokach, kosze i półki narożne, pojemniki do segregacji odpadów. Producenci i dystrybutorzy dostępnych na polskim rynku produktów nie tylko wprowadzają zupełnie nowe rozwiązania, ale również ulepszają i doposażają te, które już od jakiegoś czasu są w ofercie i które cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem klientów.

Więcej niż szuflada

Co powinna mieć nowoczesna, odpowiednio wyposażona kuchnia? Przede wszystkim dobrze „jeżdżące” szuflady, zabezpieczone przed wypadnięciem, wystarczająco głębokie i łatwe w montażu – to ostatnie wpływa bowiem na skrócenie czasu montowania kuchni, a co się z tym wiąże – na zmniejszenie kosztów. Ciekawym przykładem nowego – a dokładniej mówiąc – odnowionego produktu na polskim rynku jest oferowana przez firmę Amix nowa wersja systemu „Box” przeznaczonego do zabudowy szuflad – „SB10 Slim Box”. Jak zapewnia dystrybutor, jest to jedyny system w Polsce w którym frezowanie dna szuflady jest zbędne. Wsuwając dno w boki eliminujemy jego wystawanie poza obrys szuflady, co ułatwia i skraca montaż. 

Ekonomicznym i efektownym rozwiązaniem będzie również zastosowanie w kuchni szuflady wewnętrznej „ArciTech” z pełnym wysuwem, marki Hettich. Wszystkie szuflady są tu schowane za jednym, wspólnym dużym frontem, co współgra z modnym, minimalistycznym wystrojem kuchni i pozwala ograniczyć koszty. Gdyby zamówić od stolarza oddzielnie każdy front do szuflady – rachunek byłby znacznie wyższy. 

Zdaniem firmy GTV, aktualnie rynek zmierza w kierunku stworzenia systemu szuflad charakteryzującego się funkcjonalnym designem. Liczą się detale, które decydują o końcowym, nowoczesnym wyglądzie szuflady. GTV ma na to odpowiedź - wprowadzany właśnie na rynek system szuflad „Axis”. Szczegóły, które składają się na nowoczesny wygląd szuflady, takie jak zwężenie szerokości boku szuflady, zastąpienie zaokrąglonej linii płaszcza wewnętrznego linią prostą, nie tylko nadają meblom elegancki wygląd, ale również powiększają wnętrze szuflady.

Systemy szuflad „Comfort Box” firmy Rejs to najbardziej optymalne rozwiązanie do zagospodarowania szerokich szafek kuchennych, np. powyżej 500 mm. Występują w wersji frontowej i wewnętrznej, w wymiarach 86, 140, 164, 204 mm. 

Organizery, carga, systemy przesuwne

Dla klientów zainteresowanych zupełnie innymi niż dotychczasowe rozwiązaniami Hettich proponuje zabudowę kuchenną ukrytą za drzwiami przesuwnymi. To dobry pomysł szczególnie do otwartych kuchni, których właścicielom zależy na estetycznym wyglądzie całości. System „InLine XL” pozwala na użycie bardzo dużych frontów, które po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę – wyglądającą jak elegancka ściana.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • werty, 2016-01-10 11:43:47
    Wymyślać sobie można a i tak klient wybierze. Zważywszy na ogromną liczbę kuchni robionych na zamówienie mało kto będzie chciał zaoszczędzić parę zł raz na 10-20 lat i otwierać drzwiczki a potem dopiero szuflady.
    • werty, 2016-01-10 11:43:08
    Wymyślać sobie można a i tak klient wybierze. Zważywszy na ogromną liczbę kuchni robionych na zamówienie mało kto będzie chciał zaoszczędzić parę zł raz na 10-20 lat i otwierać drzwiczki a potem dopiero szuflady.