Drzwi z oświetleniem LED. Fot. Raumplus

Drzwi z oświetleniem LED. Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 21 maj 2018 14:25 (aktualizacja: 22 maj 2018 07:27)

Innowacje w systemach szaf przesuwnych

Wydawałoby się, że w przypadku szaf i drzwi przesuwnych niewiele może zaskoczyć. Jednak postęp techniczny nie omija wyposażenia wnętrz, w tym - systemów szaf przesuwnych.

Szafy z głośnikami, drzwi z ramą podświetlaną ledowo lub z wbudowanym ekranem LCD, automatycznie otwierane drzwi przejściowe. Te zaawansowane techniczne i nietypowe rozwiązania znajdziemy w systemach Raumplus.

Do nowości należy system nagłośnienia ukryty w szafie... Ultracienkie głośniki DML o grubości 18 mm znajdują się na wewnętrznej stronie drzwi przesuwnych, a w drzwiach uchylnych wmontowywane są w płytę na lico. Głośniki współpracują ze wszystkimi zewnętrznymi źródłami dźwięku łącząc się z nimi bezprzewodowo. System muzyczny dodatkowo rozbudowany może zostać o subwoofer, który również znajduje się wewnątrz szafy. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości dźwięk i jest alternatywą dla tradycyjnych głośników stosowanych w pomieszczeniach. Do jego kontroli wystarczy smartfon.

Światło jest jednym z najważniejszych czynników wywierających wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nasz cykl dobowy regulowany jest przez światło słoneczne. Ogromne znaczenie ma również sztuczne oświetlenie, które decyduje o naszym nastroju czy zdolności do koncentracji. W odpowiedzi na to Raumplus w drzwiach przesuwnych S1200 wprowadził zintegrowane oświetlenie ledowe. Źródło światła znajduje się w aluminiowej ramie, a jego temperaturę i jasność można sterować pilotem.

Innym ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Raumplus są drzwi przejściowe S1500 z sensorem ruchu. Model ten posiada automatyczną górną prowadnice. Magnetyczna szyna współpracuje z czujnikiem zbliżeniowymi i bezszelestnie otwiera drzwi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ