Formatki HDF z oferty firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Formatki HDF z oferty firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 22 lis 2016 14:12 (aktualizacja: 24 lis 2016 10:30)

Inwestycja umożliwi firmie Pfleiderer rozwój płyt HDF

Dzięki realizacji w grajewskiej fabryce Pfleiderer inwestycji wartej 45 mln zł płyty HDF tego producenta będą dostępne w jeszcze lepszej jakości i nowych formatach. Zmiana parametrów technicznych i poszerzenie oferty usług pozwoli na rozszerzenie możliwości wykorzystania HDF w kolejnych segmentach rynku.

Płyta HDF (High Density Fiberboard), na tle innych płyt drewnopochodnych, oprócz grubości (od 1,5 mm do 5 mm), wyróżnia się podwyższoną twardością i gęstością (powyżej 800 kg/m3 i 850 kg/m3 w przypadku płyty surowej). Dzięki tym cechom jest powszechnie stosowana w przemyśle meblarskim. Buduje się z niej między innymi: tylne ścianki szaf, dna szuflad, a także niewidoczne elementy mebli tapicerowanych.

Ogólnie płyty HDF Pfleiderer podzielić można na dwa rodzaje - płytę surową szlifowaną (StyleBoard HDF) i lakierowaną (DecoBoard HDF). Na czym polegają innowacje w ich produkcji, które wprowadził Pfleiderer? Inwestycja w Grajewie związana jest przede wszystkim z oddaniem do użytku czterech linii - do lakierowania, szlifowania, formatyzowania i konfekcjonowania. Każda z nich pozwoli na wniesienie innej wartości dodanej do jakości płyt.

Szlifowany, gładki HDF marki Pfleiderer to produkt przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Zmodernizowanie parku maszynowego w fabryce w Grajewie pozwoli na uzyskanie płyt StyleBoard HDF w lepszej tolerancji grubości. Oznacza to, że wymiary schodzących z prasy arkuszy będą jeszcze bardziej jednorodne, a dopuszczalny odchyłek grubości - zminimalizowany będzie do wartości dwóch dziesiątych części milimetra!

Inny element inwestycji, linia do formatyzowania, pozwoli na szybsze i dokładniejsze cięcie płyt StyleBoard HDF na życzenie klienta. Wiąże się to ze zwiększeniem mocy przerobowych i ze znacznym skróceniem czasu realizacji zamówienia.

W ofercie Pfleiderer nie zabraknie również lakierowanych płyt HDF. Płyty DecoBoard HDF różnią się od StyleBoard HDF tym, że pokrywane są warstwą dekoracyjną, utrzymaną w dokładnie tych samych odcieniach, co płyty laminowane i laminaty HPL. W praktyce oznacza to, że tylne ścianki szaf czy dna szuflad, a także szereg innych elementów mebli wykonywanych zwyczajowo z płyt DecoBoard HDF dostępnych będzie w dokładnie tym samym dekorze, co reszta mebla (sama oferta standardowa obejmuje 30 dekorów).

Oddana latem br. linia do lakierowana pozwoli na lakierowanie nie tylko całych arkuszy płyt, ale już gotowych, przyciętych na pożądany wymiar formatek. Oznacza to olbrzymią optymalizację produkcji i oszczędność, gdyż pozwoli na eliminację problemu powstawania nieestetycznych odprysków podczas przycinania polakierowanych arkuszy. Ponadto zastosowana technologia pozwala na nanoszenie na powierzchnię płyty trójwymiarowej struktury.

Z kolei linia do konfekcjonowania pozwala na łączenie formatek tzw. nitką klejową. Dzięki temu plecki szafy można złożyć i zapakować do paczki, a następnie, bez trudu, rozłożyć i zastosować podczas montażu mebla. I to w taki sposób, że miejsca łączenia w zasadzie nie będą widoczne podczas codziennego użytkowania mebla. Ponadto linia umożliwia pełną obróbkę - dowolne frezowanie i wiercenie, tak aby móc uzyskać gotowy element do produkcji mebla.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ