Zakup np. używanej pilarki formatowej ze sprawdzonego źródła pozwala szybko zwiększyć moce produkcyjne przy realizacji nagłego zamówienia. Fot. Teknika

Zakup np. używanej pilarki formatowej ze sprawdzonego źródła pozwala szybko zwiększyć moce produkcyjne przy realizacji nagłego zamówienia. Fot. Teknika

  • Autor: mg
  • 03 sty 2017 15:14 (aktualizacja: 04 sty 2017 10:27)

Jak bezpiecznie kupić używaną maszynę?

Zakup używanych maszyn dla przemysłu drzewnego lub meblarskiego często jest koniecznością w przypadku ograniczeń budżetowych lub nagłych zamówień z krótkim terminem realizacji. Dlatego niektóre firmy, oprócz sprzedaży nowych maszyn, oferują także używane, co zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Zdajemy sobie sprawę, że dynamiczny rozwój branży drzewnej i meblarskiej sprawia, że okres użytkowania maszyn się skraca, ponieważ firmy bardzo szybko przechodzą na kolejny, wyższy poziom wydajności - mówi Grzegorz Chylak z firmy Teknika.

Firma Teknika, oprócz sprzedaży nowych maszyn, oferuje także używane, dzięki czemu zakup maszyny używanej stał się bezpieczniejszy. Przy okazji zapewnia doradztwo techniczne, transport i montaż przez wyspecjalizowanych techników

Zgłaszali się do nas klienci, którzy prosili o usługę serwisową do używanych maszyn kupionych okazyjnie przez Internet - mówi Grzegorz Chylak. Często okazywało się, że maszyna wymaga generalnego remontu lub wymiany bardzo drogiego podzespołu, by sprawnie działać. Podobne sytuacje pamiętamy z rynku motoryzacyjnego jeszcze dekadę temu. To dlatego tak wzrosło zaufanie do autoryzowanych salonów samochodowych, gdzie można kupić zarówno auta nowe, jak i używane. Teraz tak samo jest z maszynami w firmie Teknika.

Teknika sprzedaje nowe maszyny na polskim rynku od kilkunastu lat. Przez ten czas w polskich zakładach zamontowano ponad 3.500 jej urządzeń.

Maszyny zakupione u nas kilka lat temu sami montowaliśmy, obserwowaliśmy ich eksploatację i na życzenie klientów dokonywaliśmy okresowych przeglądów, konserwacji, napraw serwisowych. Jak nikt inny możemy przed nowym użytkownikiem zaświadczyć, że dana maszyna jest gotowa do dalszej pracy i godna polecenia - wyjaśnia Grzegorz Chylak.

Mogłoby dziwić, że firma handlowa, która sprzedaje co roku kilkaset nowych maszyn, jest zainteresowana promocją rynku maszyn używanych. Grzegorz Chylak wyjaśnia jednak, że wiele firm jest zainteresowanych zarówno maszynami nowymi, jak i używanymi i oba tego typu sprzęty ma w swoich parkach maszynowych, a Teknika może teraz kompleksowo zaspokajać potrzeby techniczne.

Jeśli ktoś korzysta ze środków unijnych, musi kupić maszynę nową. Tak samo jest w przypadku projektowania jej specjalnie pod profil klienta, wtedy także czeka się dłużej na swój wymarzony, innowacyjny sprzęt. Jeśli natomiast w firmie pojawia się wąskie gardło i potrzebna jest maszyna "od zaraz", warto poszukać dobrego, używanego i sprawdzonego sprzętu - mówi Grzegorz Chylak.

W ofercie Teknika takie maszyny dostępne są często "od ręki". Są to między innymi rozwiązania takich marek, jak Biesse, Costa, Cefla, Orma, Salvador czy Paoloni, ale również rozwiązania innych zachodnich firm, tj. Homag, IMA czy Schelling.

Nie znam fabryki, która by bazowała na maszynach tylko jednej narodowości, czasem nasze maszyny pracują w linii z pilarkami czy obrabiarkami Homag czy IMA i dobrze znamy sposób ich eksploatacji, dzięki czemu, gdy klient chce już je sprzedać i wymienić np. na większy model, możemy pośredniczyć w sprzedaży także tych maszyn - wyjaśnia Grzegorz Chylak.

Z doradcami technicznymi firmy można umówić się na pokazy maszyn, zarówno tych nowych, jak i używanych.

Mamy w ofercie naprawdę "perełki", często maszyny w bardzo dobrym stanie, świetnie utrzymane, które przeszły u nas przegląd i są gotowe do dalszej pracy - dodaje Grzegorz Chylak. Oferujemy jakość, konkurencyjne ceny oraz organizujemy transport i montaż maszyny przez naszych wyspecjalizowanych techników. Każdą maszynę uruchamiamy w obecności klienta. Gwarantujemy minimum kosztów oraz formalności oraz - oczywiście - profesjonalny serwis pogwarancyjny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ