Intermat jest niezwykle wszechstronnym zawiasem i może być stosowany do frontów o grubości 15-43 mm, a kąt otwarcia zawiasu wynosi 95-165 stopni. Fot. Hettich

Intermat jest niezwykle wszechstronnym zawiasem i może być stosowany do frontów o grubości 15-43 mm, a kąt otwarcia zawiasu wynosi 95-165 stopni. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 27 sty 2017 13:40

Jak dobrać funkcjonalne zawiasy meblowe?

Użytkownicy mebli oczekują, że ich fronty będą się otwierały bez najmniejszego wysiłku, a podczas domykania nie będą trzaskały. Taką pracę frontów mogą zapewnić jedynie zawiasy wyposażone w dodatkowe praktyczne funkcje. Oferta producentów akcesoriów meblowych w tym zakresie z roku na rok staje się coraz bogatsza.

Od techniki meblowej wymaga się przede wszystkim, aby była skuteczna - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich. Nie może ona jednak istnieć w oderwaniu od designu mebli, wpływając na obniżenie walorów estetycznych. Nikt z nas nie chciałby, aby po otwarciu frontu szafki jego oczom ukazał się masywny, mało atrakcyjny zawias, nawet gdyby pracował bez zarzutu. Dlatego, jako producent nowoczesnych akcesoriów meblowych, równie dużą wagę przykładamy do wyglądu naszych okuć. Zachowując wszelkie niezbędne funkcje, proponujemy estetyczną formę, tak aby efekt „wow” pozostał również po otwarciu mebla.

Zawias to integralny element mebla, dlatego jakością i sposobem działania musi współgrać z całością. Aby tak się jednak stało, musi być w prawidłowy sposób zamontowany. W przypadku nowoczesnych zawiasów nie jest to skomplikowane, o co dbają ich producenci.

Nawet najbardziej zaawansowana technika meblowa nie może przysparzać problemów montażyście mebli – zapewnia Joanna Nowak. 

Zawiasy, w zależności od typu, przystosowane są do różnego rodzaju puszek i prowadników. W zależności od sposobu montażu puszkę zawiasu można zamontować przy pomocy wkrętów, muf wciskanych lub też bez użycia narzędzi.

Dla funkcjonalności zawiasu ważna jest także możliwość regulacji. To od niej zależy, czy fronty będą idealnie prostopadłe, ustawione na tej samej wysokości i w równych odstępach, a ich ruchy podczas otwierania i zamykania będą przebiegały harmonijnie i bez najmniejszych zakłóceń.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ