Garderoba Elite (GTV) to rozwiązanie pomagające w sprawnym zorganizowaniu przestrzeni przeznaczonej do przechowywania ubrań. Fot. GTV

Garderoba Elite (GTV) to rozwiązanie pomagające w sprawnym zorganizowaniu przestrzeni przeznaczonej do przechowywania ubrań. Fot. GTV

  • Autor: GTV
  • 17 kwi 2019 14:45 (aktualizacja: 18 kwi 2019 15:00)

Jak praktycznie urządzić garderobę? Zobacz nowoczesne rozwiązania!

We współczesnym domu nie może zabraknąć pomieszczeń pomocniczych - pralni, spiżarni, garderoby. Ta ostatnia w domach jednorodzinnych stała się wręcz standardem. Aby była funkcjonalna i praktyczna, dobrze wcześniej postarać się o jej projekt. Zwykle umieszcza się ją w lub obok sypialni. Dobrym miejscem jest też sąsiedztwo łazienki.

Garderoba to pomieszczenie przeznaczone do przechowywania ubrań, butów, rozmaitych akcesoriów (torebek, krawatów, pasków...). Z tej racji niezbędne są w niej szafki, wieszaki, szuflady. Garderoba zastępuje duże szafy, komody, odchodzące w zapomnienie pawlacze. W nowoczesnym, urządzonym w minimalistycznym stylu wnętrzu, raczej pustym niż zagraconym, jest wręcz niezbędna.

Minimalna powierzchnia garderoby to 3,5-4 m2. Odległość między szafą i ścianą bądź szafami/półkami usytuowanymi naprzeciwko siebie powinna wynosić od 1 do 1,5 m. Funkcjonalna wysokość szaf to 1,8 m, oczywiście mogą być wyższe, ale wtedy potrzebna będzie np. mocowana do półek drabinka.

Urządzenie praktycznej i jednocześnie eleganckiej garderoby wcale nie musi być trudne. Szczególnie, gdy wykorzystamy dobrze zaprojektowane wyposażenie polskiej firmy GTV. Producent przygotował dwie linie wyposażenia garderoby: Elite i Smart. Pierwszą stworzono z myślą o klientach stawiających na przemyślaną organizację przestrzeni i szukających odrobiny luksusu. Druga to proste rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Projekt garderoby z wyposażeniem GTV Elite

W szufladach garderoby Elite znajdziemy trzy rodzaje koszy: metalowe, rattanowe i ażurowe. Wszystkie mają mechanizm cichego domykania oraz pełny wysuw, co gwarantuje komfort ich użytkowania. W zestawie jest też szuflada z organizerem, ułatwiająca porządkowanie drobnych rzeczy - biżuterii, zegarków, muszek... Ta szuflada ma przegródki, rolki na pierścionki, schowki.

Bardzo użyteczny jest wieszak na garniturowe spodnie - także z pełnym wysuwem i mechanizmem cichego domykania. Wyjmowane poprzeczki mają antypoślizgowe wykończenie, co zapobiega zsuwaniu się spodni.

W garderobie potrzebna jest jeszcze przestrzeń na obuwie. W szufladach dostępnych w dwóch wersjach: ażurowej i metalowej, da się ustawić sandały i wysokie botki. Oczywiście, obie wersje mają pełen wysuw i ciche domykanie.

Wszystkie elementy garderoby Elite dostępne są w czterech szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm oraz w dwóch kolorach: białym i antracycie. Biały idealnie pasuje do kobiecej wersji garderoby - stylowej, z nutą glamour. Dla panów lepszy będzie antracyt, który można połączyć z ciemnym, eleganckim drewnem z odrobiną radości.

Projekt garderoby z wyposażeniem GTV Smart

Druga propozycja firmy GTV to garderoba Smart. Znajdziemy tu kosz na bieliznę i lekkie ubrania (koszule, t-shirty), wieszak na wizytowe spodnie, szufladę na obuwie, wieszak na paski i krawaty. Wszystko w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i antracytowej. Tu także elementy systemu występują w czterech szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm. Dla odmiany w wersji z cichym domykiem lub bez, lecz zawsze z pełnym wysuwem.

Garderoby GTV można także wyposażyć w pantograf, czyli rodzaj drążka z uchwytem, ułatwiający zagospodarowanie górnej części wysokiej szafy. Dzięki uchwytowi drążek da się opuścić do wygodnej wysokości, aby zdjąć lub odwiesić wieszak z ubraniami.

Rozwiązania systemowe pozwalają na urządzenie garderoby nie tylko w osobnym pomieszczeniu, lecz także we wnęce ukrytej za przesuwnymi drzwiami. Zazwyczaj garderoby pozbawione są okien, dlatego konieczne jest ich odpowiednie doświetlenie. Ciekawym pomysłem może być zastosowanie taśm LED, umieszczonych w profilach GLAX.

GTV Poland Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Przejazdowa 21, 05-800 Pruszków

tel. (22) 444-75-00; fax (22)444-75-01

e-mail: