Okleiniarka G480 firmy Felder. Fot. Felder

Okleiniarka G480 firmy Felder. Fot. Felder

  • Autor: bm
  • 27 lut 2017 19:06

Jak uzyskać idealną krawędź płyty?

Niezależnie od ilości metrów oklejanych w zakładzie zawsze zależy nam na uzyskaniu jak najlepszej jakości oklejonej krawędzi oraz na szybkim i prostym systemie dopasowania maszyny do grubości obrzeża. O wyborze najlepszej okleiniarki mówi Bożena Bizoń z firmy Felder.

Przy bardzo dużej różnorodności oklein jaki mają do dyspozycji zakłady stolarskie należy zwrócić uwagę na system Quick SET który oferuje firma Felder w swoich modelach np. Felder G480. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii ustawienie maszyny do rzeczywistej grubości obrzeża wymaga on od operatora tylko umieszczenia "kawałka" obrzeża we właściwym miejscu. Przy całkowitej długości maszyny 3350 mm mamy do dyspozycji aż 2 agregaty finish dające na perfekcyjny efekt końcowy obróbki. W modelu G480 zastosowano również frezowanie wstępne oparte na diamentowych głowicach oraz agregat zaokrąglający naroża. Te połączenie agregatów pozwala na zniwelowanie błędów podczas cięcia płyty oraz pozwala w 100% na kompleksową obróbkę formatki bez konieczności ręcznych poprawek o wyjściu z maszyny.

Dla najbardziej wymagających zakładów firma Felder posiada model Format-4 Tempora 60.12 E-motion. Model ten jest w pełni sterowany elektromotorycznie, Ta bezkompromisowa technologia pozwala z 10,4" dotykowego ekranu ustawiać agregaty z dokładności do 0,01 mm.

Prędkość pracy 12 lub 20 m/min, wstępny zbiornik topienia kleju o pojemności 3,5 kg czy możliwość zarabianie każdego z narożników osobno to możliwości jakie daje okleiniarka tempora 60.12 e-motion. Maszyna pozwala na obróbkę nie tylko obrzeży z tworzyw sztucznych, ale również daje możliwości oklejania naturalnymi obrzeżami do 12 mm grubości oraz 60 mm wysokości wraz z automatycznym podajnikiem. Uniwersalność, komfort obsługi, niezawodność oraz duża wydajność na małej powierzchni to najważniejsze cechy nowoczesnych maszyn.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ