Sprężyny kieszeniowe - 7 stref. Fot. Janpol

Sprężyny kieszeniowe - 7 stref. Fot. Janpol

  • Autor: bm
  • 10 maj 2017 08:24 (aktualizacja: 11 maj 2017 07:28)

Jak wybrać odpowiedni materac - opinia eksperta

Wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwy, zwłaszcza że oferta produktów na rynku jest bardzo szeroka - zarówno pod względem materiałów służących do wykonania materacy, jak i parametrów poszczególnych modeli. Jak podjąć właściwą decyzję - radzi Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy Janpol.

Czy lepszy będzie materac z pianki czy lateksu? A może ze sprężynami kieszeniowymi? Wybierając materac warto wziąć pod uwagę tryb życia, preferencje własnego organizmu, wzrost potencjalnego użytkownika, jego wiek i stan zdrowia. Kupując materac, stajemy też przed wyborem surowca, z jakiego go wyprodukowano.

Dla alergików polecany jest lateks. "Lateks to naturalny surowiec z mleczka kauczukowego. Jedną z największych zalet materacy lateksowych są ich ekologiczne właściwości. – Są antybakteryjne i antygrzybiczne oraz nie gromadzą kurzu. To doskonały wybór dla tych, którzy borykają się z problemem alergii oraz osób o obniżonej odporności: seniorów, dzieci i chorych" – mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy Janpol. - "W połączeniu z syntetycznym lateksem, materac zyskuje niezwykłą elastyczność i trwałość struktury."

Wyjątkową jakość snu zapewniają materace kieszeniowe. Bazują na sprężynach, z których każda jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. "Ugięcie jednej sprężyny nie wpływa na pozostałe. Materac kieszeniowy zapewni więc doskonały komfort parom i dopasowanie do kształtu ciał, zwłaszcza, jeśli ciężar jednej osoby znacząco różni się od drugiej" – zauważa specjalista Fabryki Materacy Janpol.

Materace piankowe to jedna z najszerszych grup materacowych w branży. Na szczególną uwagę zasługują technologie pianki termoelastycznej i Plantpur. "Oznacza to, że dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisku oraz jego temperatury. Natomiast Plantpur to pianka zawierająca nawet do 50 proc. oleju roślinnego. Najbardziej ekologiczne, autorskie rozwiązanie" – wyjaśnia Tomasz Goc - "Materac z pianki Plantpur daje poczucie otulenia, idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała i zapewnia wyjątkowy komfort."

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ