Kolekcja uchwytów Antico UR37 firmy Gamet. Fot. Gamet

Kolekcja uchwytów Antico UR37 firmy Gamet. Fot. Gamet

  • Autor: mg
  • 10 sty 2017 14:45 (aktualizacja: 12 sty 2017 11:30)

Jak wybrać uchwyty meblowe - porady eksperta

Klienci coraz chętniej urządzają wnętrza, wykorzystując potencjał niewielkich detali, które podkreślają charakter pomieszczenia. Tak jest m. in. z uchwytami do mebli. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze radzi Zbigniew Drzewiński, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Gamet.

Niepozorne uchwyty do mebli nadają wnętrzu indywidualny charakter. Ich potencjał dostrzegają architekci i coraz chętniej wykorzystują je w swoich projektach. Przydają się one także w trakcie odświeżania wystroju - czasem sama wymiana uchwytów meblowych wystarczy, by wnętrze zyskało nowy charakter. Dodatkowo akcesoria meblowe są bardziej praktyczne, gdyż pomagają zachować fronty w czystości. Wybór odpowiednich uchwytów pomoże spersonalizować wygląd pomieszczenia, a to obecnie najpopularniejszy trend wnętrzarski – ocenia Zbigniew Drzewiński, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Gamet.

Zwróć uwagę na miejsce produkcji

By uchwyty służyły długo i bezproblemowo, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są produkowane. Choć na naszym rynku większość tych produktów jest dostarczana przez polskie firmy, to zwykle importują je one z zagranicy. Są jednak producenci, którzy wyrabiają uchwyty do mebli w kraju i gwarantują europejską jakość.

Produkujemy uchwyty zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi normami, co potwierdzone jest certyfikatem ISO 9001:2008. Regularnie przeprowadzane przez ekspertów audyty gwarantują, że ta jakość nie zmienia się mimo upływu czasu – mówi ekspert z firmy Gamet.

Do wyboru, do koloru

Akcesoria meblowe to detale, które mogą całkowicie odmienić charakter wnętrza.  Jeśli ktoś marzy o odświeżeniu pomieszczenia, wystarczy, że wymieni uchwyty lub gałki. W efekcie meble znów będą przykuwać uwagę, a całe pomieszczenie przejdzie dyskretną metamorfozę – mówi Zbigniew Drzewiński.

Nasza firma oferuje obecnie 4.000 najróżniejszych produktów – klamek, gałek i uchwytów do mebli. Co roku, do oferty włączamy 50 nowych modeli. Wystarczy trochę inwencji twórczej, aby niewielkim kosztem zmienić klimat swojego mieszkania – podkreśla ekspert.

Z czego są zrobione?

Jakość produktu w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego jest wykonany. Zwykłe uchwyty wykonuje się ze stopu cynku i aluminium (ZnAl), który potem pokrywa się tzw. powłoką galwaniczną. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie różnego rodzaju wykończeń produktu, począwszy od błyszczącego chromu, po złoto, satynę, jak i antyczny brąz.

Taka powłoka pełni zarazem funkcję ozdobną, jak i ochronną. Nasze produkty pokrywamy na jednej z najnowocześniejszych linii galwanicznych w Europie. Zwracamy także uwagę na różne potrzeby klientów – np. dla alergików mamy produkty niezawierające niklu i chromu – zdradza Zbigniew Drzewiński.

Kto za to chwyci?

Ostatnim kryterium wyboru jest przeznaczenie mebli. W zależności od tego, jak często i przez kogo będą użytkowane, inaczej dobierzemy kształt i kolor uchwytu. Jeśli produkty mają być zamontowane w kuchni, czy w innym pomieszczeniu wspólnym, ważne, żeby ich kształt był uniwersalny. Wtedy będą pasować zarówno do dużych męskich dłoni, jak i dziecięcych palców.

Na ornamentowe i mniej funkcjonalne uchwyty możemy pozwolić sobie w meblach rzadko używanych i pełniących przede wszystkim funkcje ozdobne, np. komodzie w stylu vintage. Na funkcjonalność i zdecydowany kształt zwrócimy natomiast uwagę, wybierając uchwyty do mebli łazienkowych. W pewnych przypadkach mogą one nawet pełnić funkcję wieszaka na ręczniki.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • Gość, 2018-05-07 11:14:19
    Polecam uchwyty meblowe dostępne w sklepie internetowym www.angra-art.pl Włoska jakość gwarantuje zadowolenie z produktu.
    • Paweł I, 2017-02-20 20:58:45
    Jestem szczęśliwym posiadaczem uchwytów firmy TCO. Firma stawia przedewszystkim na estetyczny wygląd co można zobaczyć w mojej kuchni. Polecam i zapraszam na stronę producenta tco.com.pl/akcesoria-meblowe/uchwyty/ .