Blat Starlight Frappe. Fot. Technistone

Blat Starlight Frappe. Fot. Technistone

  • Autor: bm
  • 04 paź 2016 11:46 (aktualizacja: 06 paź 2016 10:35)

Jak wykorzystać konglomerat? Radzi ekspert Technistone

Konglomeraty kwarcytowe to materiały, które doskonale sprawdzają się jako elementy wykończenia zarówno kuchni, jak i łazienki. W obu tych bardzo ważnych dla użytkownika pomieszczeniach można je wykorzystać jako powierzchnie blatów. Na temat właściwości konglomeratu mówi ekspert marki Technistone Krzysztof Piotrowski.

"Konglomeraty kwarcytowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych. Nie chłoną wody jak klasyczny kamień, nie pękają i nie wypaczają się jak drewno, są o wiele trwalsze niż ceramika, antyseptyczne i daleko lżejsze niż na przykład granit. Płyty z konglomeratów znajdują zastosowanie zarówno w kuchni, gdzie służą jako powierzchnia robocza, jak i w łazience, przybierając formę blatu zintegrowanego z umywalką. Materiał ten występuje w wielu wybarwieniach, wzorach i fakturach, jednak w ostatnich miesiącach największą popularnością cieszy się linia Noble Collection, wyglądem przypominająca najwyższej jakości marmury. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się autentycznym i szlachetnym rysunkiem szlachetnego kamienia przy zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych" – wyjaśnia Krzysztof Piotrowski, przedstawiciel na Polskę firmy Technistone.

Konglomeraty służyć mogą także do wykonywania posadzek i brodzików w wyjątkowo efektownych i funkcjonalnych kabinach prysznicowych typu walk-in. Dobrze, aby posiadały one dwie słuchawki oraz odwodnienie liniowe, dające możliwość indywidualnego zaaranżowania przestrzeni kąpielowej. Dla szczęśliwych posiadaczy przestronnej łazienki idealnym rozwiązaniem pozostaje duża wanna, która pozwoli na wspólny relaks po intensywnym dniu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ