Fot. GTV

Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 26 cze 2017 11:11 (aktualizacja: 26 cze 2017 11:15)

Jak wykorzystać potencjał bazy okuć meblowych GTV?

W ramach współpracy firm GTV i TopSolution powstała darmowa baza brył 3D do programu TopSolid Wood. By w pełni wykorzystać potencjał oprogramowania należy zaktualizować jej bibliotekę, dodając bazę okuć GTV, w której zasobach obecnie dostępne są bryły 3D systemów szuflad, prowadnic i zawiasów.

TopSolid Wood to zintegrowany system CAD/CAM do projektowania mebli, umożliwiający elastyczne i parametryczne modelowanie w środowisku 3D dowolnych kształtów, dedykowany dla branży meblarskiej. Program automatycznie generuje dokumentację produkcyjną, zawierającą wykazy okuć do zapotrzebowania materiałowego oraz dokumentację montażową. System umożliwia również zaawansowane wizualizacje i przyspiesza wycenę - łatwo można sprawdzić sumaryczną powierzchnię w metrach kwadratowych i objętość materiału w metrach sześciennych. TopSolid Wood pozwala również na sterowanie maszynami numerycznymi CNC oraz na tzw. nesting - automatyczne grupowanie i rozmieszczenie na płaskiej powierzchni elementów przeznaczonych do obróbki. Projektowanie odbywa się w oparciu o rozbudowaną bazę okuć meblowych - teraz również okuć firmy GTV.

W zasobach biblioteki okuć firmy GTV obecnie dostępne są bryły 3D systemów szuflad, prowadnic i zawiasów. Pliki są stale aktualizowane i udostępniane na stronie internetowej firmy GTV całkowicie za darmo. Bibliotekę można pobrać z zakładki materiały do pobrania po wcześniejszym zalogowaniu.

Z oprogramowania TopSolid Wood korzystają zarówno firmy meblarskie, które oferują wyroby nietypowe, wykonywane na wymiar, ale również przedsiębiorstwa wykorzystujące system do projektowania produkcji seryjnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ