System SmarTray. Fot. Hettich

System SmarTray. Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 25 paź 2018 10:48 (aktualizacja: 30 paź 2018 21:18)

Jak wykorzystać potencjał zabudowy meblowej - rozwiązania technologiczne

Klienci decydujący się na zabudowę meblową pod wymiar zazwyczaj poszukują możliwości jak najbardziej efektywnego wykorzystania powierzchni do przechowywania. Rozwiązaniem mogą być odpowiednie okucia i akcesoria meblowe.

Miejsc trudnych do wykorzystania w mieszkaniu zazwyczaj nie brakuje. Mamy więc wnęki pod schodami, głębokie szuflady, których przestrzeń nie zawsze łatwo w ekonomiczny sposób wypełnić, niewygodne narożniki czy miejsca pod skosami. Technicy meblowi mają na to swoje sposoby.

"Estetyczna szufladka umieszczona pod półką w szafce czy sprytny schowek ukryty za drzwiami przesuwnymi to proste, ale skuteczne sposoby na uporządkowanie wnętrza i zorganizowanie wygodnego, przejrzystego systemu przechowywania" - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

Wnęka w korytarzu, nawet o nietypowym kształcie pod schodami, to miejsce, które można spożytkować na dodatkową szafę i estetycznie zabudować maskującymi frontami bez uchwytów. W ukrytej za frontem szafce jest miejsce na półki, pod którymi z kolei - w zupełnie nieinwazyjny sposób - można zamontować np. szufladki z systemu piórnikowego SmarTray. Decydując się na system SmarTray zyskujemy podwójnie: mamy stałe miejsce dla drobiazgów, które lubią się zawieruszać, a jednocześnie nie tracimy cennej przestrzeni na dodatkowe, mocno wyeksponowane półki czy wymagające więcej miejsca tradycyjne szuflady.

Jeden front, a po jego otwarciu wysuwają się dwie szuflady - to bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w zabudowie kuchennej. Dodatkowa szuflada wewnętrzna, umieszczona w szufladzie głębokiej, porządkuje przestrzeń mebla i pozwala na jej jeszcze lepsze wykorzystanie. To również popularny zabieg aranżacyjny pozwalający ograniczyć ilość szczelin zakłócających minimalistyczną, prostą płaszczyznę bryły mebli. "W dużej, pojemnej szufladzie możemy ukryć mniejszą, wewnętrzną, która idealnie sprawdzi się do przechowywania sztućców, drobnych akcesoriów kuchennych czy przypraw. Aby jednak komfortowo z niej korzystać warto połączyć front wysokiej szuflady z szufladą wewnętrzną za pomocą zabieraka" - mówi Joanna Nowak. - "W ten sposób, otwierając front wysokiej szuflady od razu wysuniemy też szufladę wewnętrzną i będziemy mieli do niej pełen dostęp."

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ