Fot. Rejs

Fot. Rejs

  • Autor: bm
  • 11 maj 2017 09:47 (aktualizacja: 15 maj 2017 08:55)

Jak wykorzystać zakamarki w kuchni - propozycje akcesoriów

Wąskie carga, akcesoria do zabudowy szafek narożnych, cornery i obrotowe kosze - wszystkie te elementy zabudowy kuchennej ułatwią użytkownikom korzystanie z trudno dostępnych miejsc: narożników, zakamarków, głębokich szafek i szuflad.

CZYTAJ TEŹ: Akcesoria do małej kuchni

Zastosowanie systemów cargo sprzyja zachowaniu porządku w kuchni i ułatwia korzystanie z produktów umieszczonych w tego rodzaju szufladzie. Na rynku mamy do wyboru rozwiązania różnej wielkości, przeznaczone do szafek wysokich, niskich oraz narożnych. Warto zwrócić uwagę na różnorodne Carga Mini z oferty firmy Rejs, które wykorzystuje się w szafkach podblatowych. Te dwupoziomowe mechanizmy pozwolą nam na uporządkowanie różnego rodzaju produktów spożywczych (w zależności od modelu m.in. niewielkich słoików, wysokich butelek, pojemników z przyprawami itp.) lub artykułów przeznaczonych do utrzymywania czystości (np. ręczników i detergentów).

Bardzo często przy planowaniu kuchennej aranżacji pozostaje do zagospodarowania niewielka przestrzeń o kilkunastu centymetrach szerokości. Jedynym sposobem na jej optymalne wykorzystanie jest wysuwane Cargo Wąskie. Doskonale sprawdzi się ono do przechowywania przypraw i małych pojemniczków. Z kolei Carga Maxi pozwalają na funkcjonalne zaplanowanie kuchennej strefy przechowywania. Wytrzymują duże obciążenie i zapewniają łatwy dostęp zarówno do półek umiejscowionych wysoko, jak i nisko. Dzięki temu systemowi nie musimy zaglądać na każdą półkę w poszukiwaniu potrzebnego w danej chwili przedmiotu – wszystko mamy w zasięgu wzroku i na wyciągnięcie ręki.

Najtrudniejszymi do zagospodarowania szafkami są te narożne. Ale i na nie producenci akcesoriów mają sposoby. Dla przykładu system Corner Optima (firmy Rejs) pozwala na wysuwanie poszczególnych półek z szafek narożnych płynnym, falistym ruchem bez ryzyka upadku ustawionych na nich produktów. Z kolei Corner Front i Corner Comfort, wyposażone w stabilne tory jazdy, pozwalają nam na wysunięcie właściwie całej zawartości narożnej szafki.

Kolejnym rozwiązaniem, które usprawni nam wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni, są systemy szuflad Comfort Box. Pozwalają one na pełny wysuw, co zdecydowanie ułatwia dostęp do przechowywanych tam przedmiotów. Rozwiązania te dostępne są w różnych rozmiarach i wysokościach, a ponadto – w dwóch opcjach - szuflady frontowe lub wewnętrzne

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ