KAMPlus

KAMPlus

  • Autor: bm
  • 06 lip 2017 12:24 (aktualizacja: 10 lip 2017 11:08)

Jak zwiększyć funkcjonalność i trwałość półek kuchennych?

Nawet najlepiej zaprojektowane i wykonane meble kuchenne muszą poradzić sobie nie tylko z ciężarem przechowywanych na nich produktów, ale narażone są stale na działanie wilgoci i pary kuchennej. Jak zwiększyć ich funkcjonalność i sprawić, aby służyły użytkownikom przez wiele lat?

CZYTAJ TEŻ: Fronty akrylowe w kuchni

Narażone na działanie wilgoci, stale poddawane naciskowi wielu kilogramów, półki w szafkach kuchennych muszą sprostać znacznym wyzwaniom. Współczesne trendy wymagają, aby były coraz szersze, nie tracąc przy tym wytrzymałości. Producenci mebli kuchennych proponują skuteczne rozwiązania, które gwarantują długą żywotność mebli. 

"Zadaniem projektantów jest nie tylko szukanie nowych, atrakcyjnych kształtów mebli, ale pilnowanie, aby zostały one zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami, które są gwarancją trwałości mebli, ale również bezpieczeństwa ich użytkowników" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel ze Spółki Meblowej KAM. - Zanim więc szafka trafi do klienta, przechodzi szereg badań, jest poddawana wielu testom, które mają potwierdzić, że będzie spełniać swoją funkcję."

Jak informuje projektantka spółki KAM, przepisy określają, jaką grubość powinna mieć półka i jak powinna być zamocowana w szafce, aby spełnić swoje zadanie. Liczy się też jakość materiałów i solidność wykonania mebli. "Długoletnia trwałość i estetyczny wygląd mebli w dużej mierze zależą od sposobu wykończenia materiałów, z których zostały wykonane. Dzięki nowoczesnym technologiom materiały drewnopochodne stosowane do produkcji mebli są wytrzymałe na wilgoć i zmianę temperatury" - przekonuje projektantka. - "Płyta, z której wykonywane są poszczególne elementy konstrukcyjne szafek, w tym również półki, jest oklejana materiałami, których zadaniem jest nie tylko poprawienie estetyki, ale skuteczne zabezpieczenie mebli."

KAM w nowych kolekcjach mebli - KAMmoduł ProLine i Premium - wprowadził jeszcze jeden element zabezpieczający półki przed ugięciem pod ciężarem przechowywanych produktów: dodatkowe podpórki. O bezpieczeństwo użytkowników szafek wiszących dbają również nowoczesne zawieszki o tak zwanych czterech punktach podparcia, na których mocowane są szafki. Każda z zawieszek ma atest na 70 kg, a to oznacza, że bez obaw można w takiej szafce przechowywać nawet ciężkie naczynia czy sprzęty kuchenne. Aby wyeliminować niebezpieczeństwo wysunięcia półki z szafki, zabezpieczane są one estetycznymi podpórkami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ