Łóżko kontynentalne Mario Electric z nowoczesnym stelażem elektrycznym. Fot. Comforteo

Łóżko kontynentalne Mario Electric z nowoczesnym stelażem elektrycznym. Fot. Comforteo

  • Autor: bm
  • 26 paź 2017 14:27 (aktualizacja: 27 paź 2017 10:57)

Jaki materac i łóżko do pokoju hotelowego?

Producenci mebli i innych elementów wyposażenia pokoi hotelowych starają się sprostać oczekiwaniom klienta kontraktowego, chociaż zadanie jest wyjątkowo trudne. Tyle bowiem jest wymagań, potrzeb i nawyków związanych z komfortowym snem, ilu hotelowych gości. Jak dobrać odpowiedni materac - podpowiada ekspert.

"Materace, które najlepiej sprawdzą się w hotelach czy pensjonatach, powinny być wytrzymałe i odporne na odkształcanie. Warto więc zdecydować się na materace kieszeniowe, czyli nowoczesne sprężyny. Konstrukcja materacy kieszeniowych bazuje na sprężynach umieszczonych w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu każda z nich pracuje niezależnie, a materac dopasowuje się do kształtu ciała. To dopasowanie jest szczególnie ważne w przypadku tak wielu użytkowników o różnych potrzebach. Hotelarze stawiający na ekonomiczne rozwiązania często decydują się na materac Passion. Jest to model wykonany na bazie 7-strefowego wkładu kieszeniowego stworzony dla osób preferujących średnio twarde posłania. Należy też pamiętać, że w przypadku materacy hotelowych bardzo ważna jest ich antyalergiczność. Model Prezzo Forte to idealne rozwiązanie do hoteli czy pensjonatów o podwyższonym standardzie. Jest to materac, który dzięki właściwej cyrkulacji powietrza, nie zatrzymuje wilgoci oraz nie tworzy środowiska do rozwoju grzybów i roztoczy." – mówi Artur Wasążnik, ekspert Comforteo, polskiego producenta materacy i łóżek tapicerowanych.

Należy jednak pamiętać, że materace hotelowe muszą sprostać wymaganiom osób, które lubią spać na twardym i tym, co preferują miękkie posłania. "Materac Molto Forte to rozwiązanie, które zadowoli szerokie spektrum klientów. Jest to model z wkładem kieszeniowym typu multipocket o siedmiu polach twardości i o właściwościach antyalergicznych. Materac jest także bardzo wytrzymały i dedykowany jest osobom o różnej wadze, również otyłym." – dodaje ekspert Comforteo. 

Hotelarze nie mogą zapomnieć o higienie. "Dla materacy hotelowych wskazane są przyjemne w dotyku pokrowce, które w każdej chwili można zdjąć i wyprać w wysokiej temperaturze." – dodaje ekspert Comforteo. 

Posłanie, bez względu na standard hotelu, musi gwarantować wytrzymałość. Łóżka hotelowe narażone są na ciągłe użytkowanie przez ogromną ilość ludzi różniących się od siebie wiekiem, wagą, aktywnością fizyczną czy problemami zdrowotnymi. Rozwiązaniem świadczącym o wysokiej klasie hotelu są łóżka kontynentalne z dodatkowymi funkcjami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ