Fot. Stosa

Fot. Stosa

  • Autor: bm
  • 27 cze 2019 09:27 (aktualizacja: 27 cze 2019 12:30)

Jakie blaty do kuchni w stylu rustykalnym?

W stylistyce kuchni aktualnie popularnością cieszy się kilka kierunków – obok wszechobecnego minimalizmu i klimatów loftowych, wciąż swoich zwolenników ma styl rustykalny, kojarzący się z ciepłem, przytulnością i wiejską swojskością.

O stylu zabudowy kuchennej decydują nie tylko fronty i ogólny wizerunek mebli, ale też niemniej ważne elementy, do których należą m.in. blaty. Wbrew pozorom styl rustykalny nie wymusza na inwestorze stosowania wyłącznie drewna, jako materiału w naturalny sposób kojarzącego się z wiejskim klimatem. Wręcz przeciwnie – producenci blatów z nowoczesnych materiałów (m. in. różnego rodzaju konglomeratów) mają w swojej ofercie propozycje również i do takiej – tradycyjnej i ciepłej w swoim wyrazie kuchni.

Blat kuchenny i podłoga z konglomeratu kwarcytowego mogą idealnie odnaleźć się w tradycyjnym wnętrzu. W połączeniu z drewnianymi elementami dekoracyjnymi i meblami uzyskamy niepowtarzalny efekt domowej chaty, przy zachowaniu jak najlepszej funkcjonalności naszej kuchni. Warto zwrócić uwagę np. na produkty Technistone, których zalety takiej jak możliwość dowolnego kształtowania blatu, a także szeroka dostępność barw i wzorów sprawiają, że konglomerat kwarcytowy może być idealnym materiałem do stworzenia tradycyjnej aranżacji.

W połączeniu z białymi szafkami i drewnem, z pewnością świetnie prezentują się blaty kuchenne w odcieniach bieli, brązu szarości. Tutaj możemy też wybrać proste projekty, ale także zdecydować się na marmurowe lub piaskowe wzory, które świetnie sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ