Warsztat stolarski. Fot. Lange Łukaszuk

Warsztat stolarski. Fot. Lange Łukaszuk

  • Autor: mg
  • 18 gru 2017 14:28 (aktualizacja: 28 gru 2017 15:01)

Jakie narzędzia powinny znaleźć się w niewielkiej stolarni?

Niewielkie zakłady stolarskie stanowią większość firm działających w branży meblarskiej. Na ich sukces rynkowy wpływ ma między innymi wyposażenie. Niezależnie od skali działalności i wielkości takich firm pewne narzędzia po prostu muszą się w nich znaleźć.

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które sprawiają, że cięcie drewna jest dokładniejsze i bezpieczniejsze. Warto zaopatrzyć się w taki zestaw narzędzi, który sprawi, że można będzie zrealizować każde zamówienie klienta. Na pewno na wyposażeniu zakładu stolarskiego powinny znaleźć się m.in: pilarka, piła ukośna z posuwem i zagłębiarka. Przy ich wyborze liczy się przede wszystkim bogate wyposażenie i duża moc silnika. Warto jednak zwrócić też uwagę na takie praktyczne parametry, jak np. bezstopniowy zakres obrotu.

Oczywiście, nie można sobie wyobrazić pracy stolarza bez ścisków, które będą podtrzymywać drewno w trakcie cięcia. Warto wybrać jednoręczne. Dadzą one więcej swobody i będą miały bardzo dużą siłę zacisku.

Uzupełnieniem każdego warsztatu powinny być wyrzynarki.

Dzisiaj dzięki wyrzynarkom można wykonywać naprawdę ciekawe kształty. Wpływ na to ma ograniczenie drgań produkowanych przez narzędzie. Dzięki temu cięcie jest bardzo precyzyjne – ocenia Jacek Sztorc, menadżer produktu w firmie Lange Łukaszuk. Na rynku jest dostępnych wiele modeli wyrzynarek, które będą odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.

Wiadomo, że narzędzia, tak jak wszystko, podlegają zużyciu. Istnieją jednak nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zachować żywotność elektronarzędzi na dłużej. Niewłaściwy czas ładowania czy przegrzanie baterii to rzeczy trudne do uchwycenia podczas pracy, a ostatecznie mogą doprowadzić do całkowitego zepsucia i konieczności wymiany narzędzia. Dlatego warto sięgać po narzędzia z systemami ochrony przeciw przegrzaniu baterii. Dodatkowym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych silników bezszczotkowych. Generują większą moc i wydajność, układ sterujący pracą silnika jest w stanie zwiększyć przepływ prądu nawet o 70% - mówi Marcin Salata, menadżer produktu w firmie Lange Łukaszuk.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ