Hale wystawiennicze, w których swoje oferty prezentują uczestnicy targów Proposte. Fot. Mariusz Golak

Hale wystawiennicze, w których swoje oferty prezentują uczestnicy targów Proposte. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 26 kwi 2018 10:05 (aktualizacja: 27 kwi 2018 12:55)

Już wkrótce rozpoczynają się targi "Proposte"

W dniach 2-4 maja br. w Villa Erba we włoskim Cernobbio odbędzie się 26. edycja targów "Proposte". Weźmie w nich udział 89 wystawców, w tym 41 pochodzących z Włoch.

Znakiem rozpoznawczym targów "Proposte" jest pieczołowity dobór wystawiających się firm. Podstawą selekcji jest nie tylko wysoka jakość oferowanych tkanin i tekstyliów, ale także ich wpływ na rozwój branży. Na tej podstawie organizatorzy wysyłają spersonalizowane zaproszenia.

Tradycyjnie wśród wystawców dominować będą Włosi. Na 89 firm aż 41 pochodzić będzie z Półwyspu Apenińskiego. Wśród nich znajdzie się 4 debiutantów - włoska firma Alois Tessitura Serica, brytyjska firma Edinburgh Weavers, irlandzka firma Foxford - Belasa Weavers oraz - po raz pierwszy w historii targów "Proposte" - przedsiębiorstwo z Afryki - marokańska spółka P.I.F. Sarl. Ten ostatni przykład pokazuje postępujące umiędzynarodowienie wydarzenia, które rozpoczęło się przed 3 laty dopuszczeniem kilku tureckich producentów. Z kolei w ubiegłym roku na "Proposte" pojawiły się dwie firmy amerykańskie. Umiędzynarodowienie imprezy związane jest z globalizacją rynku tkanin.

Wydarzeniem specjalnym tegorocznych targów "Proposte" będzie wykład słynnego włoskiego projektanta Mario Belliniego, który pierwszego dnia opowie o swoich doświadczeniach związanych z tkaninami meblarskimi. Jednocześnie jest on autorem imponującej instalacji, która znajdzie się w centralnym pawilonie wystawienniczym. Ma ona postać olbrzymiej, ruchomej spirali podwieszonej do kopuły hali, wykonanej z 230 pasm tklanin. Utrzymana w bogatej palecie bieli i ecru instalacja symbolizuje lekkość i zwiewność tkanin.

Targi "Proposte", choć kameralne, powszechnie uznawane są za jedne z najważniejszych europejskich wystaw tkanin obiciowych i dekoracyjnych. O ich wyjątkowości przesądza nie tylko lokalizacja na terenie klimatycznej Villa Erba, ale też zestaw wystawców, wśród których znajdują się czołowi producenci tekstyliów, którzy wyznaczają kierunki rozwoju branży i uważani są za punkt odniesienia dla innych firm. O specyfice targów świadczy także fakt, że nie są one otwarte dla szerokiej publiczności. Zwiedzający otrzymują zaproszenia od organizatorów. Wśród nich są głównie przedstawiciele branży - producenci mebli tapicerowanych, przedstawiciele sieci sprzedaży i hurtowni, dziennikarze czasopism branżowych.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ