Blat w dekorze odwzorowującym kamień. Fot. KAMKuchnie

Blat w dekorze odwzorowującym kamień. Fot. KAMKuchnie

  • Autor: bm
  • 13 lis 2018 10:42 (aktualizacja: 15 lis 2018 10:07)

Kamienne dekory w meblach kuchennych

Jednym z najpopularniejszych w tym sezonie dekorów harmonizujących z nowoczesną aranżacją kuchni jest ten o wzorze kamienia. W różnych odcieniach i strukturach, na blatach i na frontach szafek – daje niemal nieograniczone możliwości projektantom i producentom mebli.

Kamień dekoracyjny ceniony jest za niepowtarzalne piękno i to, że tworzy klimat luksusu. Coraz odważniej zaznacza swoją obecność w kuchniach, wychodząc poza narzucone mu ramy blatów kuchennych. To zasługa dekorów inspirowanych naturalnym wyglądem kamienia, pozwalających wprowadzić jego wyjątkowy urok do wnętrz kuchennych nie tylko w postaci najbardziej popularnych blatów, ale również na frontach i korpusach mebli czy jako okładzinę ścienną.

„W dekadzie dominacji drewna i minimalistycznej bieli, dekory kamienne pozwalają osiągnąć spektakularny efekt i zaprojektować wyjątkowo szykowną aranżację – z klasą, a jednocześnie wyrazistą i dynamiczną” - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Dekory odzwierciedlające prestiżowy marmur czy granit przywodzą na myśl solidność kamienia, są jednak pozbawione jego ciężkości. To otwiera niezwykłe możliwości aranżacyjne, ponieważ dzięki swojej lekkości i łatwości obróbki dekory kamienne mogą być stosowane jako elementy zabudowy kuchennej niedostępne do tej pory dla naturalnego materiału.

"Nowoczesne dekory inspirowane rysunkiem kamieni wiernie odzwierciedlają wielowymiarowość ich wzorów, tworząc wrażenie chropowatości charakterystycznej dla naturalnego kamienia, dzięki czemu na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od oryginału. Dodatkowo są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, co jest ogromnym atutem we wnętrzach kuchennych" - mówi projektantka.

Dekory inspirowane pięknem szlachetnych kamieni dostępne są w wielu odcieniach - od wyrazistych, nasyconych czerni i brązów z mocno zarysowanym użyłkowaniem, tworzącym na powierzchni niezwykłe wzory, od których wprost trudno oderwać wzrok, po subtelne szarości, popiele i delikatne odcienie bieli. Tak bogata paleta wzorów pozwala idealnie dobrać dekor do stylistyki wnętrza, dlatego kamień przestał być kojarzony wyłącznie z kuchniami w stylu klasycznym. W najnowszych trendach zdominował wnętrza utrzymane w stylu industrialnym i loftowym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ