• Autor: Redakcja
  • 27 gru 2013 18:01

Krok po kroku: porządki w szufladzie

Kuchenne systemy akcesoryjne, m.in. te służące do organizacji szuflad, cieszą się coraz większą popularnością. Klienci cenią sobie w nich to, że umożliwiają wprowadzenie i utrzymanie porządku oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Produkcja mebli kuchennych w znajdującej się w Górze Kalwarii firmie DSM Contract rozpoczyna się nie na hali produkcyjnej, ale w sąsiadującym z nią showroomie. To właśnie tutaj klienci mają możliwość zapoznania się ze szczegółami oferty producenta i współpracującej z nim firmy Hettich, dostarczającej m.in. okucia meblowe. Na ekspozycjach mogą obejrzeć i wypróbować możliwości oferowane przez różnorakie systemy akcesoryjne przeznaczone do mebli kuchennych, a także wybrać odpowiadające im forniry i wybarwienia elementów drewnianych. Korpusy, fronty, ścianki tylne i większość elementów ciętych na wymiar dostarcza bowiem DSM Contract.

Jeszcze dwa, trzy lata temu skupialiśmy się głównie na produkcji i sprzedaży mebli biurowych, jednak zawirowania na rynkach światowych spowodowały, że zostaliśmy zmuszeni do zmiany profilu produkcji. Obecnie zdecydowana większość sprzedawanych przez nas produktów, to meble kuchenne. A, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami linie te zdominowane są przez duże szuflady „InnoTech”, to one zajmują jedne z czołowych miejsc na liście naszych produktów. – mówi Jacek Kłosiński, współwłaściciel DSM Contract.

Po zaprojektowaniu dla klienta mebli kuchennych i wybraniu przez niego konkretnych systemów akcesoryjnych (co na ogół poprzedzają długie konsultacje z architektem lub pracownikiem DSM) rozpoczyna się proces produkcyjny. W pierwszym etapie płyty są przycinane do odpowiednich rozmiarów i oklejane. W dalszym, jeśli zachodzi taka potrzeba, są lakierowane.

Sedno montażu

Właściwy montaż szuflad „InnoTech” rozpoczyna się od nawiercenia w uprzednio przygotowanych formatkach otworów na elementy mocujące. Następnie w boksach imitujących wnętrze, w którym dane meble mają służyć, montowane są korpusy szafek. Do nich, na odpowiednich wysokościach przykręcane są prowadnice.

W międzyczasie pracownicy DSM przygotowują szuflady. Łączą stalowe oskrzynie „InnoTech” dostarczane przez firmę Hettich z dnem i ścianką tylną. Następnie mocują elementy systemu „Easys” umożliwiającego łatwiejsze otwieranie i zamykanie nawet bardzo obciążonych szuflad. Ruch szuflady wywołuje lekkie naciśnięcie jej frontu. Każda szuflada wyposażana jest w „Silent System”, który gwarantuje ciche i delikatne zamykanie. Ten etap prac zamyka zamocowanie frontu i wsunięcie tak przygotowanej szuflady w korpus szafki.

Opcjonalnym, choć nieobowiązkowym etapem tworzenia szuflad z wysokim frontem jest montaż w ich ściankach bocznych „InnoTech DesignSide” – czyli dobieranych, a nawet tworzonych indywidualnie formatek szklanych, drewnianych lub wykonanych z tworzywa. Jedynym warunkiem, jaki musi spełnić materiał, z którego wykonany będzie taki bok, jest jego odpowiednia grubość, odpowiadająca szerokości elementów mocujących.

Na ostatni guzik

Ostatnim etapem przygotowywania szuflad „InnoTech” jest zaopatrzenie ich w systemy organizacji wewnętrznej. Klienci wybierać mogą z szerokiej oferty wkładów organizacji sztućców, uchwytów przytrzymujących talerze i garnki, a także listew podłużnych i poprzecznych porządkujących przechowywanie produktów spożywczych i środków chemii gospodarczej. Wcześniej zamówione modele, o ile istnieje taka konieczność, zostają przycięte do odpowiednich rozmiarów.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ