Fot. Kronospan

Fot. Kronospan

  • Autor: mg
  • 19 gru 2016 10:34 (aktualizacja: 19 gru 2016 12:27)

Kronospan otrzymał tytuł "Pracodawca Jutra"

Firma Kronospan otrzymała tytuł "Pracodawca Jutra 2016" w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy podejmują wysiłek przygotowania młodych osób do podjęcia pierwszej pracy.

W czteroletniej historii konkursu "Pracodawca Jutra", organizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, zgłoszono prawie 300 projektów. Realizowany jest on w dwóch kategoriach: "Pracodawca Jutra" w sektorze MŚP i "Pracodawca Jutra" wśród dużych przedsiębiorców.

Do tej pory tytuł "Pracodawcy Jutra" otrzymało 26 przedsiębiorców, a 5 firm zostało w konkursie wyróżnionych. Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Warszawie 6 grudnia br., kolejne pięć firm otrzymało ten tytuł, a cztery zostały wyróżnione jako dobra praktyka. W tym gronie znalazła się firma Kronospan, czołowy producent płyt drewnopochodnych.

Kronospan jako jedna z pierwszych firm w województwie zachodniopomorskim wprowadził płatne praktyki wakacyjne. Poza tym objął patronatem klasę o kierunku technologia drewna w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Wspomnieć należy, że zainicjował również powstanie Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku, na którym studiują przyszli inżynierowie automatyki. 

Badania rynku pracy pokazują, że pracodawcy branży meblarskiej, mimo rozwoju tego sektora, mają duże trudności z pozyskaniem pracowników o wymaganych kompetencjach. Konkurs "Pracodawca Jutra" służy wyróżnieniu firm, które aktywnie współpracują ze szkołami i uczelniami, współtworząc programy edukacyjne i realizując projekty, które pozwalają młodym ludziom uzyskać kompetencje wymagane przez rynek pracy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ