Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce, została odznaczona Orderem Zasługi RFN. Fot. Bosch

Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce, została odznaczona Orderem Zasługi RFN. Fot. Bosch

  • Autor: mg
  • 23 maj 2018 20:44 (aktualizacja: 24 maj 2018 09:01)

Krystyna Boczkowska została odznaczona Orderem Zasługi RFN

Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch w Polsce, otrzymała najwyższe niemieckie odznaczenie przyznawane cudzoziemcom. To dowód uznania jej wieloletnich zasług dla polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej.

Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce, otrzymała Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom. Order został przyznany w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich przez prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, a aktu dekoracji dokonał wczoraj ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikiel.

Podczas laudacji ambasador RFN podkreślił zasługi Krystyny Boczkowskiej. Z Pani osobą wiąże się historia wszechstronnego i pełnego sukcesów zaangażowania na rzecz rozwoju stosunków polsko-niemieckich. Od ponad 12 lat sprawuje Pani funkcję Prezesa Zarządu spółki Robert Bosch Polska, a wyniki Pani pracy to pasmo imponujących sukcesów. Bosch Polska jest bez wątpienia symbolem, z którego nie tylko Pani, ale także my wszyscy możemy być dumni – powiedział Rolf Nikiel. Ambasador RFN zwrócił również uwagę na wszechstronną działalność społeczną Krystyny Boczkowskiej, w tym propagowanie kształcenia zawodowego oraz wspieranie kobiet w świecie biznesu.

Jestem bardzo poruszona otrzymaniem tego nadzwyczajnego wyróżnienia. Budowanie od ponad 25 lat sukcesu Boscha w Polsce to jednocześnie wspieranie polskiej gospodarki nowymi miejscami pracy, licznymi inwestycjami oraz technologicznym know-how – powiedziała podczas uroczystości Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce. Lata doświadczeń w pracy z kolegami z Niemiec pokazały, iż łączenie naszych najlepszych i wzajemnie uzupełniających się kompetencji prowadzi do ekonomicznego sukcesu obu stron: polskiej i niemieckiej i że warto wspierać nasze gospodarcze relacje, gdyż stanowią one solidną bazę do budowania silnej polskiej gospodarki – dodała Krystyna Boczkowska.

Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland) jest jedynym odznaczeniem niemieckim nadawanym przez władze federalne cudzoziemcom. Przyznawany jest od 1951 roku za zasługi cywilne i do tej pory otrzymało go na całym świecie 240 tysięcy osób.

Krystyna Boczkowska od ponad 25 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce. Współpracę z firmą rozpoczęła w styczniu 1992 roku jako jeden z pierwszych pracowników nowej organizacji, a jej zadaniem było zbudowanie od podstaw polskiego oddziału firmy Robert Bosch. Od 1 marca 2006 roku jest prezesem zarządu firmy, a także jest reprezentantką Grupy Bosch w Polsce.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ