Pakowanie i konfekcjonowanie mebli

Pakowanie i konfekcjonowanie mebli

  • Autor: bm
  • 13 wrz 2018 10:24

Kto i jak produkuje meble dla Biedronki?

Meble są dziś dostępne niemal wszędzie – nie tylko w sklepach specjalizujących się w tego rodzaju asortymencie, ale też np. w marketach spożywczo-przemysłowych. Jakie mają być meble z Biedronki czy Lidla? Przede wszystkim proste, niedrogie i łatwe w montażu.

Firmą, która produkuje meble do Biedronki jest Meblomaster z Węgrowa. Przyjrzyjmy się, jak odbywa się taka produkcja. Meblomaster zdecydował się na współpracę z firmą Jeronimo Martins i to dla niej od kilku lat produkuje meble sprzedawane w najbardziej popularnej w Polsce sieci Biedronka, do której na koniec 2017 roku należało 2823 sklepów zajmujących łącznie powierzchnię 1,86 miliona metrów kwadratowych. Tylko w tym roku liczba ta ma się powiększyć o kolejne 70 sklepów. Każdego dnia fabrykę Meblomaster opuszcza 3500 gotowych do montażu mebli.

Sprzedaż mebli w dyskontach spożywczych jest dość specyficzna. Nie są to bowiem wyodrębnione sale sprzedażowe z wystawą kilku serii meblowych, jak to jest w przypadku innych marketów typu Tesco czy Real. W przypadku sklepów Biedronka, w części sprzedaży produktów przemysłowych na krótko (na kilkanaście dni) pojawiają się wybrane wyroby meblowe, np. szafka łazienkowa, stolik, regał czy biurko. Towarzyszy im silna akcja promocyjna w gazetkach czy na plakatach w sklepach. Dla producenta, takiego jak Meblomaster oznacza to jedno: czas produkcji i wydajność oraz sprawna logistyka to klucz do realizacji tego typu zleceń. Partnerem w realizacji tych wymogów są oczywiście technologie, a tu istotną rolę pełnią sterowane numerycznie maszyny.

W parku technologicznym Meblomaster stoją charakterystyczne biało-zielone maszyny wyprodukowane we włoskich fabrykach Biesse. Należy do nich centrum obróbcze Rover B4, wiertarka przelotowa Techno FDT oraz wiertarka CNC Skipper 100. "Łączy je nie tylko wysoka automatyzacja oraz realizacja zadań obróbczych zleconych i kontrolowanych przez komputer" - mówi Tadeusz Jóżwik z firmy Teknika, która dostarczyła maszyny do Meblomaster. Wymogiem inwestora, któremu sprostały maszyny Biesse, są przede wszystkim wydajność, szybkość realizacji zleceń i powtarzalna wysoka jakość cięcia, frezowania czy nawierceń.

Ponieważ meble sprzedawane w sieci Biedronka są przygotowane w paczkach do samodzielnego montażu, kluczowy jest proces nawiercania otworów. Muszą one być idealnej szerokości i głębokości, by klient był w stanie samodzielnie zmontować elementy i za każdym razem był zadowolony z końcowego efektu: żadnych szpar, krzywizn, niestabilnych szuflad w komodach. O to na etapie produkcji mebla dbają wydajne centra wiertarskie.

W efekcie procesów produkcyjnych powstają komody, szafki, regały czy meble łazienkowe, konfekcjonowane w paczki do samodzielnego montażu. Jeronimo Martins, odbiorca wyrobów Meblomaster zadbał o to, by stworzyć dedykowaną stronę internetową, na której znajduje się pełna oferta zestawów meblowych, ale przede wszystkim filmy instruktażowe pokazujące krok po kroku samodzielny montaż mebla.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ