Cargo mini. Fot. Rejs

Cargo mini. Fot. Rejs

  • Autor: bm
  • 23 paź 2017 13:35 (aktualizacja: 26 paź 2017 09:29)

Kuchenne cargo - podstawa ergonomicznej i funkcjonalnej kuchni

Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie wąskich przestrzeni w kuchni są systemy cargo. Zapewniają one dobry dostęp do produktów przechowywanych nawet w najgłębszych częściach mebli kuchennych. Rozwiązania cargo dostępne są w różnych postaciach: niskie, wysokie, montowane bezpośrednio pod blatem w szafkach stojących itp.

Wyposażenie kuchennych szafek i szuflad to wciąż pole do popisu dla producentów akcesoriów meblowych. Niektóre systemy funkcjonują z powodzeniem na rynku od lat, sukcesywnie ulepszane i dostosowywane do aktualnych oczekiwań klientów. Nie brakuje też nowości - produktów wzbogacanych w nowe funkcje, ale również nowy, jeszcze bardziej estetyczny i modny wygląd - tak aby idealnie wtapiały się w kuchenne wnętrza.

Do najciekawszych nowości należą m.in. systemy cargo oferowane przez firmę Rejs. W ofercie producenta znajdziemy rozwiązania cargo w różnej wielkości, przeznaczone do szafek wysokich, niskich i narożnych. Producent daje nam możliwość indywidualizacji rozwiązań, np. poprzez dodanie dodatkowej półki. Systemy Cargo pozwolą na uporządkowanie różnego rodzaju produktów, zapewniając przy tym pełny dostęp do nich. Ciekawym rozwiązaniem są także carga przeznaczone do zastosowania w wąskich szafkach.

Dobrym rozwiązaniem do niewielkiej kuchni, oferowanym przez firmę Peka, jest wysoki wyciąg Dispensa, stworzony do wąskich wnęk, a także półki Extendo, umożliwiające wysunięcie na zewnątrz całej zawartości.

"Zaletą wysuwanych systemów cargo, oprócz tego, że bez problemu sięgniemy nawet do najdalej poukładanych produktów, jest możliwość dostosowania wysokości koszy do artykułów spożywczych, które będziemy w nich przechowywać. Nie tracimy w ten sposób cennej przestrzeni - mówi projektantka. Poza tym wysuwane kosze cargo możemy zamontować w głębokiej, ale wąskiej szafce, która w innym przypadku pozostałaby zupełnie niezagospodarowana." - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka spółki meblowej KAM.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ