Cargo mini. Fot. Rejs

Cargo mini. Fot. Rejs

  • Autor: bm
  • 21 wrz 2018 08:42 (aktualizacja: 25 wrz 2018 09:20)

Kuchenne meble z elektrycznym wspomaganiem

Systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się w szafkach i szufladach różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Ich zastosowanie pozwala łatwo i bez wysiłku wysunąć nawet ciężką szufladę.

Jeszcze do niedawna, systemy elektrycznego wspomagania otwierania były uznawane przez wiele osób za zupełnie niepotrzebny w kuchni gadżet. Dziś mechanizmy te są coraz bardziej popularne, ze względu na swoją funkcjonalność.

Zasada działania mechanizmów wspomagania jest bardzo prosta. Wystarczy lekko nacisnąć front kolanem, łokciem czy biodrem, a otworzy się on praktycznie samoczynnie. Z kolei dłuższy dotyk – na przykład gdy opieramy się o szafkę, jest inaczej interpretowany przez system i nie inicjuje ruchu.” – wyjaśnia Damian Rybak, specjalista ds. technicznych firmy Rejs. - „System jest przydatny także przy zamykaniu szafek – nawet tych górnych, w których front uchyla się ku górze. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i szafka zamknie się sama. Już nie trzeba przysuwać krzeseł, czy wyciągać ramion.”

Systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się w szafkach i szufladach różnego typu i o różnym przeznaczeniu. Ich zastosowanie pozwala absolutnie bez wysiłku wysunąć nawet ciężką szufladę z systemem segregacji odpadów albo duże wysokie cargo (nawet te o maksymalnej ładowności 90 kg), a także otworzyć lodówkę czy zmywarkę w zabudowie. Zastosowanie dobrej jakości prowadnic gwarantuje płynny ruch, a mechanizm cichego domyku – koniec niepotrzebnego huku podczas zamykania frontów. Warto zwrócić uwagę np. na produkty i oferty firmy Rejs, która proponuje systemy oferowane przez wiodących producentów akcesoriów meblowych – w tym marki Blum. Rozwiązania te są w pełni kompatybilne z systemami producenta z Rypina.

Warto pamiętać, że systemy elektrycznego wspomagania sprawdzają się nie tylko w kuchniach, ale i innych wnętrzach – w łazienkach i garderobach, a nawet salonach i sypialniach. Wyjątkowo przydatne są w przypadku frontów bezuchwytowych, a także tam gdzie jest wyjątkowo mało miejsca.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ