Fot. GTV

Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 16 sie 2018 09:37 (aktualizacja: 16 sie 2018 11:01)

Kuchnia w małym mieszkaniu - funkcjonalne akcesoria meblowe

Ergonomia i funkcjonalność to najważniejsze elementy, o jakich powinno się pamiętać urządzając kuchnię, nawet tę o małym metrażu. Producenci akcesoriów meblowych mają propozycje dedykowane specjalnie użytkownikom małych kuchni.

Dostawcy akcesoriów nie zapominają o posiadaczach małych kuchni – zwłaszcza że na polskim rynku nieruchomości niewielkie mieszkania są szczególnie popularne. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym liczy się każdy dodatkowy centymetr. Przestrzeń robocza musi być tak zorganizowana, abyśmy mogli swobodnie i bezpiecznie przygotowywać posiłki. Konieczne jest również optymalne zorganizowanie systemu przechowywania, aby dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy był łatwy i wygodny. Na rynku istnieją rozwiązania, które pomogą wykorzystać nawet pozornie nieprzydatną przestrzeń.  „Przykładem jest system szuflad Modern Box narożny, który pozwala nam na wykorzystanie miejsca w narożnikach, o których zapominamy. Nie musimy się też martwić o to, że nie zmieszczą się w nim wyższe naczynia, bo występuje w dwóch wersjach. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak sprytnie można zaaranżować taką przestrzeń” – mówi Mateusz Strzałkowski, rzecznik prasowy firmy GTV.

W czasach, gdy tak dużą wagę przywiązujemy do ekologii, kuchnia musi również umożliwiać nam działania na rzecz środowiska. Tutaj z pomocą przychodzą segregatory, dzięki którym wszystkie trzy kosze do segregacji odpadów mogą stać w jednym miejscu. Takie rozwiązania podnoszą estetykę naszej kuchni, a także umożliwiają sprawne zarządzanie odpadami. Pamiętajmy też o szufladach – pełny wysuw sprawi, że będziemy mieli ułatwiony dostęp do nawet najgłębiej schowanych rzeczy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ