Center Mebel

Center Mebel

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2020 10:18

Leasingowy program wdrażania cobotów

Duński producent przemysłowych robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots uruchomił program leasingowy w porozumieniu ze światowym dostawcą usług finansowych, firmą DLL. Program UR Financial Services ma pozwolić na szybsze wdrożenia cobotów.

DLL oferuje klientom UR dopasowane do ich potrzeb programy finansowe i leasingowe. Według zapowiedzi firmy będą mogły skorzystać z możliwości planowania płatności w zależności od przepływów pieniężnych, rozbudowywać posiadane urządzenia lub wdrażać nowe coboty w dowolnym momencie podczas trwania umowy. Na koniec okresu finansowania klienci będą mogli kupić wyposażenie za część pierwotnej ceny, przejść do nowszych technologii, przedłużyć okres finansowania lub zwrócić urządzenia.

"Dopasowane do potrzeb rozwiązania finansowe umożliwiają klientom UR zmniejszenie ryzyka związanego z wdrażaniem cobotów - przejście od modelu własnościowego do modelu finansowania opartego na wykorzystaniu robotów" - zaznaczył Neal Garnett z zarządu DLL.

Jak zapewnia Universal Robots (UR), program UR Financial Services ma finansowo wspierać automatyzację w firmach, niezależnie od ich wielkości czy zasobów finansowych, bez początkowej inwestycji kapitałowej.

"Współpraca z DLL ułatwi rozbudowę już posiadanych zasobów cobotów w przedsiębiorstwie, wdrażanie nowych oraz da możliwość wypróbowania cobotów po raz pierwszy. Pozwoli użytkownikom zmaksymalizować produktywność, jakość i rentowność bez ponoszenia znacznych nakładów finansowych" - przekonuje dyrektor finansowy UR Klaus Vestergaard.

Jak zapewnia duński producent cobotów, jego sieć dystrybutorów będzie pracowała bezpośrednio z ekspertami DLL ds. finansowych w każdym z krajów, gdzie działa firma. Użytkownicy końcowi będą mogli nadal korzystać z dotychczasowego wsparcia ze strony UR, w tym z serwisu i szkoleń oferowanych poprzez internetową Akademię Universal Robots, globalną sieć Autoryzowanych Centrów Szkoleniowych i ekosystemu UR+.

Założony w 2005 r. w Danii UR ma obecnie przedstawicielstwa i oddziały w USA, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. (PAP)

lus/ malk/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ