Fot. Lectra

Fot. Lectra

  • Autor: bm
  • 15 sty 2018 11:07 (aktualizacja: 18 sty 2018 11:57)

Lectra stawia na rozwiązania cyfrowe i przemysł 4.0

Nowe logo, hasła podkreślające wizerunek marki Lectra na rynku rozwiązań dla przemysłu wykorzystującego tkaniny i skóry, nowa strategia działania - wszystko to ma pokazać producenta jako pioniera w dziedzinie Internetu rzeczy, promowania rozwiązań cyfrowych i wdrażania zasad przemysłu 4.0.

Opracowana wspólnie z agencją ComCorp, nowa tożsamość marki Lectra wyraża ciągłą ewolucję firmy i podkreśla jej pozycję pioniera, wytyczającego szlaki Przemysłu 4.0 w branży. Odświeżony wizerunek wywołuje silne skojarzenia z innowacyjnością, wpisaną w DNA firmy. Nowe, nowoczesne i eleganckie logo podkreśla wysoką pozycję rynkową marki, jej dumę ze współpracy z przedsiębiorstwami o nowoczesnym podejściu do biznesu oraz stopniową, opartą na analizie danych ewolucję oferty. Kwadratowe piksele widoczne w nowej oprawie graficznej materiałów firmy symbolizują rozwój w stronę cyfryzacji. Natomiast tak charakterystyczne dla marki barwy pozostają niezmienione.

Od 2007 roku Lectra jest pionierem w dziedzinie Internetu rzeczy. Marka aktywnie dąży do wdrożenia zasad Przemysłu 4.0, opierając swoją ofertę na gromadzeniu i analizie danych. Koncepcja analityki przemysłowej jest kluczowa dla wdrożenia cyfrowego łańcucha wartości. Umożliwia bowiem współpracę w czasie rzeczywistym zespołów odpowiedzialnych za projektowanie i produkcję z inteligentną fabryką, dostawcami i konsumentami.

Nowa tożsamość marki Lectra stanowi bezpośrednie odzwierciedlenie ewolucji strategii firmy, jej doświadczenia i bogatej historii” oświadcza Alexis Noal, wiceprezes ComCorp. „Nowa tożsamość marki jest owocem ścisłej współpracy poszczególnych zespołów i została oparta na rozmowach z klientami i partnerami firmy Lectra.”

Rok 2017 był jednym z najbardziej ekscytujących dla spółki Lectra, ponieważ rozpoczął się ogłoszeniem nowej strategii, opracowanej z myślą o wsparciu naszych klientów w sprawnym wejściu w erę Przemysłu 4.0. Strategia ta była inspiracją do odświeżenia fundamentów naszej marki. Nowa tożsamość marki Lectra, którą mamy dziś przyjemność przedstawić, wyraża dynamikę naszej firmy, jej śmiałą wizję i ambicję” - podkreśliła Céline Choussy Bedouet, dyrektor ds. marketingu i komunikacji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ