Pięciometrowa wodoodporna taśma LED firmy GTV, w kolorach: biały (ciepły i zimny), czerwony, niebieski, zielony, żółty i RGB (taśma wielobarwna).

Pięciometrowa wodoodporna taśma LED firmy GTV, w kolorach: biały (ciepły i zimny), czerwony, niebieski, zielony, żółty i RGB (taśma wielobarwna).

  • Autor: uk
  • 27 gru 2013 18:00

LED-y w meblach

Oprawy LED-owe już od dłuższego czasu są najpopularniejszym oświetleniem w branży meblowej, przede wszystkim ze względu na oszczędność energii elektrycznej na poziomie nawet 80%.

Oświetlenie stanowi jeden z głównym asortymentów w hurtowniach z akcesoriami meblowymi, zaraz po zawiasach i systemach szuflad. U nas oświetlenie LED-owe to bardzo popularny produkt – powiedziała Beata Suchar z firmy Marko w Opolu. Największe zainteresowanie wzbudzają produkty firmy HLT oraz TCo. – tzw. wpuszczane oczka przeznaczone do mebli kuchennych. Dzięki niewielkim rozmiarom, oprawy „wtapiają się” w meble, nie są bardzo widoczne. Ich atutem jest również możliwość skierowania światła w dowolną stronę. Popularność oświetlenia LED-owego potwierdza również Józef Hytrek z firmy KJK w Kielcach. Nasi klienci zazwyczaj kupują LED-owe oprawy podszafkowe w formie trójkąta bądź kwadratu – podkreślił Józef Hytrek. Sprzedajemy też oprawy halogenowe, ale jednak w znacznie mniejszych ilościach. Wybór zawsze należy do klienta, a na to wpływa przede wszystkim decyzja projektanta wnętrz kuchennych. 

Według Piotra Bobera z hurtowni Dim w Rzeszowie, oprawy LED-owe oznaczają nie tylko oszczędzanie energii elektrycznej oraz szerokie możliwości aranżacyjne, ale też bezpieczeństwo – oprawy te nie nagrzewają się, co ma duże znaczenie w przypadku mebli drewnianych lakierowanych. Wykorzystanie opraw LED-owych zapewnia, że lakier po prostu się nie topi – zaznaczył Piotr Bober.

Oprawy punktowe oraz listwy LED-owe znajdują zastosowanie nie tylko w meblach kuchennych (na przykład jako oświetlenie blatu roboczego, efektowne podświetlenie cokołów i meblowych detali), ale również w meblach pokojowych, łazienkowych i garderobach. Możliwości funkcjonalnego i dekoracyjnego wykorzystania oświetlenia jest wiele – w półkach, w tym szklanych, we wnękach czy witrynach, w wezgłowiach łóżek, w szafach i regałach.

Oczka, listwy i taśmy

Sprzedawcy zaznaczają, że oprócz „oczek”, klienci często kupują też listwy oświetleniowe, taśmy oraz aluminiowe profile LED (wpustowe, nawierzchniowe i narożne). Do najczęściej kupowanych opraw należy m.in. oczko „epiPoint” (dystrybucja – epiLED), „LED Vasco”, „LED Castello” firmy GTV, „Royal 1st”, „Polarus G”, „Polarus P” oraz „Polarus” firmy HLT, „Q 78-LED” firmy Hera (dystrybutor: Krulen Technika Świetlna).

Do zalet oświetlenia LED-owego należy też ich wysoka, w porównaniu do tradycyjnych żarówek, odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym diody LED włączają się błyskawicznie. Popularność tego rodzaju oświetlenia potwierdzają też różne targi, w tym „Interzum” w Kolonii, gdzie zwiedzający zwracają uwagę właśnie na LED-y: m.in. na stoisku firmy HLT – na podświetlane lustra i uchwyty. Klienci interesują się również oświetleniem zdalnie sterowanym, które przy użyciu pilota uruchamia się w łatwy sposób, oraz RGB w poszczególnych strefach mebli – począwszy od zamontowanych systemów liniowych, lamp, wnętrza szuflad do podświetlanych uchwytów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ