Fot. Deutsche Messe

Fot. Deutsche Messe

  • Autor: mg
  • 13 lut 2019 20:26 (aktualizacja: 18 lut 2019 11:22)

"Ligna 2019" - okno wystawowe branży drzewnej

W Hanowerze 5 lutego br. odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano wiodące tematy tegorocznej edycji targów "Ligna".

W ostatnim tygodniu maja br. w Hanowerze ponad 1.500 firm zaprezentuje innowacyjne produkty i technologie dla przemysłu drzewnego. Cyfryzacja, automatyzacja, platformy IoT czy systemy współpracy to tylko wybrane zagadnienia, które będą poruszane podczas najbliższych targów "Ligna".

Od 27 do 31 maja 2019 roku wystawcy z ponad 50 krajów spotkają się w centrum wystawowym w Hanowerze, aby zaprezentować najnowocześniejsze rozwiązania i koncepcje dla przemysłu drzewnego. Obecność wszystkich wiodących na świecie dostawców technologii sprawi, że Hanower stanie się w ciągu tych pięciu dni światowym centrum przemysłu drzewnego . Żadne inne targi nie są porównywalne pod względem atrakcyjności międzynarodowej - powiedział dr Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 lutego w Hanowerze. I dodał: Po raz kolejny"Ligna" będzie dla branży jak okno wystawowe, w którym można będzie zaprezentować swoje innowacyjne produkty. Wielu wystawców planuje nawet swoje cykle rozwojowe tak, żeby zbiegły się z cyklem targów, co dwa lata.

Co czeka w tym roku zwiedzających? Przede wszystkim kolejne innowacje, poczynając od technik przetwórstwa drzewnego, poprzez produkcję mebli, a kończąc na narzędziach i obróbce powierzchni. W programie znajdą się m.in. pokazy na żywo w pełni funkcjonalnych fabryk mebli, prezentacje platform IoT przeznaczonych dla zakładów wdrażających idee Przemysłu 4.0 oraz najnowsze projekty badawczo-rozwojowe. Jak powiedział w trakcie konferencji dr Andreas Gruchow: Jednym z największych wyzwań jest coraz większa tendencja do indywidualizacji produktów - trend, który wywiera presję na producentów, aby dostarczali dostosowane produkty przynajmniej tak szybko, opłacalnie i wydajnie, jak ma to miejsce przy produkcji seryjnej. Rozwiązania stawiające czoła właśnie takim wyzwaniom będą prezentowali wystawcy "Ligny".

Tegoroczna "Ligna" skupi się w szczególności na trzech głównych tematach, zatytułowanych "Zintegrowana obróbka drewna - indywidualne rozwiązania", "Inteligentna technologia obróbki powierzchni" oraz "Dostęp do zasobów i technologii". To ostatnie zagadnienie będzie również wiodącym tematem szczytu branży drzewnej, który odbędzie się w tym czasie w Hanowerze.

Główne działy tematyczne "Ligna 2019":
- Narzędzia i maszyny do produkcji niestandardowej i masowej (hale od 11 do 15 i 27),
- Technologia obróbki powierzchni (hale 16 i 17),
- Produkcja płyt drewnopochodnych (hala 26),
- Technologia tartaczna (hala 25),
- Energia pozyskiwana z drewna (hale 25 i 26 oraz pawilony 32, 33 i 35),
- Komponenty do maszyn i automatyzacja (hale 15 i 16),
- Technologia leśna (teren otwarty oraz pawilony 32, 33 i 35).

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ