Fot. Radosław Zieniewicz

Fot. Radosław Zieniewicz

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 13 lut 2017 12:52 (aktualizacja: 20 lut 2017 11:27)

Maszyny do produkcji mebli na targach Budma 2017

W dniach 7-10 lutego br. w Poznaniu odbyła się Budma oraz Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-Tech. Na tegorocznych targach Budma swoje maszyny zaprezentowali także producenci maszyn do seryjnej produkcji mebli, tacy jak Homag, SCM Group Polska i Imac.

Wydarzenie rokrocznie gromadzi niemal 45 tys. profesjonalnych zwiedzających. W programie zaplanowano m.in. warsztaty, wykłady dla architektów, strefy dające możliwość poznania i własnoręcznego sprawdzenia zalet prezentowanego sprzętu, narzędzi i materiałów oraz konkursy dla budowlanych ekspertów.

Wśród nich nie mogło zabraknąć producentów maszyn do produkcji aluminiowej i drewnianej stolarki otworowej.

Fabryka okien na żywo

W 2017 roku Fabryka Okien na Żywo, podczas targów WinDoor-Tech, po raz pierwszy produkować będzie okna i drzwi aluminiowe. Prezentacja odbyła się w pawilonie nr 5.

Jej partnerami zostały firmy z branży okiennej: Elumatec, Elusoft, Stuertz, Mirox, Orgadata, Winkhaus, Pilkington oraz Ponzio. Wyprodukowane okna zostaną przekazane na cel charytatywny - pojadą do Fundacji Patria w Imiołkach, gdzie powstaje Integracyjny Ośrodek Jeździecki dla Dzieci i Młodzieży.

Co ciekawe, 3 producentów zaprezentowało swoje maszyny, chociaż do produkcji stolarki okiennej, wyposażone w najnowsze technologie i rozwiązania jeszcze bardziej optymalizujące seryjną produkcję także mebli.

Innowacyjne maszyny 

Pawilon 5a był całkowicie zarezerwowany dla producentów maszyn do wytwarzania stolarki okiennej. Co ciekawe producenci ci, oferują także wysokiej jakości urządzenia do produkcji mebli. Mowa tu o SCM Group Polska, Imac oraz Homag. 

Ciekawe rozwiązania zaprezentował Krzysztof Kluza, menedżer produktu z firmy SCM Group. Szybka wymiana narzędzi, powiększony magazyn, bezpośrednio z którego robot automatycznie pobiera narzędzia oraz zwiększona prędkość pracy urządzeń. Także  ekologiczne rozwiązania, pozwalające odzyskać energię zużywaną podczas pracy. To tylko niektóre z  technologii, jakie można było podziwiać na targach WinDoor-Tech, między 7-10 lutym br.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ