Fronty w kolorze grafitowym w matowym wykończeniu. Fot. Moelke

Fronty w kolorze grafitowym w matowym wykończeniu. Fot. Moelke

  • Autor: bm
  • 05 kwi 2018 09:51

Matowe powierzchnie w kuchni - modne i funkcjonalne rozwiązanie

Matowe wykończenia w meblach kuchennych to coraz bardziej popularne rozwiązanie na rynku. Przemawiają za nim m.in. efekty estetyczne, ale też funkcjonalność i trwałość, które w kuchni są nie do przecenienia.

Gładkie i aksamitne w dotyku struktury oraz matowe powierzchnie mają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, bowiem meble bez połysku prezentują się niezwykle elegancko i stanowią wspaniałe tło dla dalszych dekoracji. Oprócz mebli w macie modne są również wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne, jak oświetlenie, płytki ceramiczne czy akcesoria do wyposażenia wnętrz. Matowe powierzchnie są łatwiejsze do utrzymania w czystości, głównie przez brak odbijających się palców, które na meblach z połyskiem pozostawiają ślady.

Zmianę podejścia do wyboru faktury przyniosły nie tylko trendy panujące od kilku lat we wnętrzach. Wpływ na to miało również pojawienie się nowej generacji materiałów wykończeniowych. Na przykład Pfleiderer proponuje laminaty Xtreme Matt. Wyjątkowo matowe wykończenie tej struktury zwraca uwagę szlachetnym wyglądem, a jej aksamitna powierzchnia jest przyjemna w dotyku. Struktura dostępna jest na produktach Duropal HPL firmy Pfleiderer, jak również na wyjątkowym produkcie z serii Premium - HPL Duropal SolidColor. Jest to laminat jednobarwny w całej strukturze, umożliwiający zaprojektowanie mebli o idealnie gładkiej powierzchni. Jego wysokim atutem jest możliwość zaprojektowania jednolitej bryły bez widocznej spoiny, oraz o jednolitej kolorystyce. Dzięki kolekcji laminatów HPL SolidColor z łatwością stworzymy zabudowę kuchenną o precyzyjnym, monolitycznym kształcie, która sprawdzi się we wnętrzach inspirowanych stylem minimalistycznym.

Przykładem nowoczesnych materiałów wykorzystywanych do matowych wykończeń są też laminaty stosowane np. przez markę Verle Küchen. Wykończone nimi powierzchnie odporne są na zabrudzenia, nie pozostają na nich również ślady palców, co jest zmorą kuchni błyszczących. Do czyszczenia wystarczą delikatne i miękkie ściereczki bawełniane lub z mikrofibry.

Mat podobnie jak połysk dobrze prezentuje się w każdym kolorze, któremu dodatkowo dodaje głębi. Ponieważ tego rodzaju fronty pochłaniają światło, to w niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się jasne wykończenia. Natomiast w kuchnia typu otwartego można zastosować modną ciemną kolorystykę lub popularne szarości i brązy. W ten sposób kuchnia harmonijnie połączy się z wystrojem salonu lub jadalni, stanie się ich elegancką częścią.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ