Konferencja w firmie Lectra - 5-6 czerwca 2019

Konferencja w firmie Lectra - 5-6 czerwca 2019

  • Autor: Beata Michalik
  • 13 cze 2019 09:56 (aktualizacja: 17 cze 2019 14:21)

Meblarstwo i przemysł 4.0 - spotkanie we francuskiej siedzibie firmy Lectra

Optymalizacja produkcji i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych to szansa na rozwój segmentu mebli tapicerowanych. Jak przeprowadzić zmiany i sprostać dzięki temu rosnącym wymaganiom rynku? O tym między innymi przedstawiciele firm meblarskich mogli się dowiedzieć podczas konferencji szkoleniowej firmy Lectra we francuskim Cestas.

Czy nowoczesne technologie mogą być odpowiedzią na wyzwania współczesnego rynku? Tak – jeśli pozwolą na oszczędność materiałów, stosowanie zrównoważonej produkcji i produkowanie mebli „szytych na miarę” wymagającego klienta. Przekonali się o tym uczestnicy konferencji firmy Lectra.

We francuskiej siedzibie firmy Lectra w Cestas (okolice Bordeaux) spotkali się 5 i 6 czerwca przedstawiciele firm produkujących meble tapicerowane, materace i inne elementy meblowe, w których wykorzystuje się tkaniny i skóry. Na organizowaną co roku konferencję, połączoną ze szkoleniem, przyjechali producenci z 11 krajów, w tym między innymi z Niemiec, Japonii, Włoch, Belgii i Polski. Uczestnicy seminarium mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji ekspertów Lectry, a także przedstawicieli firm, które z powodzeniem wdrożyły rozwiązania francuskiej firmy. Jednym z nich był Hiroyuki Hayashi z japońskiej firmy Karimoku Furniture, która niedawno zakupiła maszyny Lectry.

Kupiliśmy w tym roku Versalisa i DC3D – powiedział Hiroyuki Hayashi. - Byliśmy zadowoleni ze swoich dotychczas używanych maszyn do rozkroju, ale ostatnio zaczęło nam brakować pomysłów na to, jak przyspieszyć produkcję, a przede wszystkim, jak zwiększyć oszczędność materiałów. Kiedy Lectra przedstawiła nam swoje rozwiązania, dotarło do nas, że potrzebujemy rewolucji technologicznej. Już teraz mamy znaczące oszczędności, chociaż maszyny pracują dopiero od niedawna.

O tym, że przemysł meblarski ulega ciągłym zmianom i stoją przed nim niemałe wyzwania, przekonywał niemal każdy z prelegentów wydarzenia w Cestas. Mówiono nie tylko o technologii i konkretnych urządzeniach, niezbędnych w produkcji mebli tapicerowanych, ale też o globalnych trendach, które zmieniają oblicze całej gospodarki, w tym meblarstwa. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniły się oczekiwania klientów – nie tylko w kierunku przyspieszenia realizacji zamówień, ale też dostosowania produktów do zmieniającego się stylu życia. Moda na personalizowane meble wymaga od producentów zwiększonej elastyczności, nowych szerokich możliwości projektowania mebli i realizowania tych projektów. Coraz silniejszym trendem jest też zrównoważona produkcja, dążenie do jak największej oszczędności materiałów, dbałości o środowisko, korzystania z możliwości recyklingu.

Czy odpowiedzią na te wyzwania może być nowoczesna technologia? Lectra wychodzi z założenia, że jak najbardziej tak. Możliwości, jakie dają najnowsze maszyny do rozkroju tkanin i skór, oferowane przez francuskiego producenta, goście wydarzenia mogli poznać podczas warsztatów. Pokazy obsługi i efektów pracy maszyn, prezentacja specjalistycznego oprogramowania do projektowania, wdrażania produktów i planowania produkcji – wszystko to pozwoliło przybliżyć uczestnikom nowoczesne technologie, które mogą wprowadzić (i które wielu z nich już z powodzeniem stosuje) w swoich fabrykach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ