Wyspa kuchenna wykonana z materiału kompozytowego Areti  Bianco (Technistone). Powierzchnię cechuje białe ubarwienie,  dopełnione czarnymi użyleniami. Fot. Technistone

Wyspa kuchenna wykonana z materiału kompozytowego Areti Bianco (Technistone). Powierzchnię cechuje białe ubarwienie, dopełnione czarnymi użyleniami. Fot. Technistone

  • Autor: bm
  • 26 lip 2017 13:44 (aktualizacja: 27 lip 2017 10:05)

Meble kuchenne wykonane z nietypowych materiałów

Laminaty o podwyższonych parametrach, kompozyty, spieki kwarcowe, hartowane szkło czy stal - jeszcze do niedawna te materiały używane były przede wszystkim do produkcji blatów czy okładzin ściennych, dziś ich zastosowanie rozszerza się na inne elementy mebli, w tym fronty. Znajdziemy je przede wszystkim w meblach kuchennych.

Poszukiwanie nowych rozwiązań materiałowych, które znalazłyby zastosowanie w kuchni, jest dziś domeną zarówno producentów mebli kuchennych, jak i firm oferujących półfabrykaty niezbędne do ich produkcji. Chodzi o to, by kuchnia nie tylko wyglądała efektownie, ale także była trwała, przyjazna w użytkowaniu i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Przyjrzyjmy się na przykład powierzchniom szklanym. Na pozór wyglądają na delikatne i niezbyt trwałe, ale specjalne zabiegi hartujące i zwiększające parametry użytkowe sprawiają, że szkło jest solidne i bezpieczne, a przede wszystkim atrakcyjne wizualnie. Fronty szklane zastosowała w swoich meblach między innymi włoska firma Euromobil. Kuchnia "Kubic" tej marki to nowoczesne, jasne fronty ze szkła hartowanego, które zapewnia idealną higienę, jest wodoodporne i w 100% nadaje się do recyklingu. Szkło możemy też oglądać w meblach kolejnej zagranicznej marki – tym razem niemieckiej firmy Ballerina, której produkty są dostępne na polskim rynku. Ballerina stworzyła kuchnię „Smart Glass”, która swój elegancki, minialistyczny wygląd zawdzięcza harmonijnej mieszance kolorów bieli, szarego piasku i kremu, połączonych z grubym marmurowym blatem. 

Czołowi producenci materiałów wykorzystywanych w meblarstwie, np. marka Rehau, oferują rozwiązania odporne na wpływ słońca, temperatury, czy wilgoci, wytrzymałe na uderzenia, a przy tym wyróżniające się niebanalnym wyglądem. Przykładem może być Rauvisio crystal, czyli innowacyjny laminat szklany, który na frontach mebli kuchennych zastępuje szkło. To szkło polimerowe charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania i jest łatwe do utrzymania w czystości, co w kuchni ma wielkie znaczenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ