Dekor Kronberg w kuchni. Fot. Interprint

Dekor Kronberg w kuchni. Fot. Interprint

  • Autor: bm
  • 29 cze 2018 19:25

Meble w dekorach dębowych - zawsze na topie

Dąb należy do najpopularniejszych gatunków drewna stosowanych w meblarstwie. Inspirowane tym gatunkiem drewna dekory meblowe oddają w pełni naturalny urok dębu.

W kolekcji dekorów Interprint nie zabrakło wzorów inspirowanych drewnem dębu. Producent proponuje nam inspirowane drewnem dębowym dekory w różnych odsłonach, zarówno delikatne i stonowane, jak również ciemne i z charakterem. 

Artisan to dekor niezwykle przytulny, o słonecznej, ciepłej barwie. Jego wyraziste rysunki i mocno zaznaczone kwiaty sprawiają, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Można go stosować w aranżacjach rustykalnych i skandynawskich, ale sprawdzi się również jako element wnętrz nowoczesnych. Zaciemnione na brąz miejsca po sękach, dodają mu niezwykłej autentyczności. Równie przyjemny jest proponowany przez Interprint dekor Hudson Planked. Jego wzór ma w sobie dużą dozę elegancji. Wszystko za sprawą pionowych rysunków o ciemniejszej, brązowej tonacji, które nadają mu klasyczny styl. Ci, którzy cenią w drewnie jego niedoskonałość, z pewnością pokochają dekor Kronberg. Inspirowany jest drewnem, które wiele przeszło - palące słońce, ulewne deszcze, dojmującą suszę. Wszystko to pozostawiło na jego powierzchni ślady - spękania i przebarwienia, dzięki którym dekor jest niezwykle autentyczny. 

Ciekawym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz jest drewno malowane lub olejowane na ciemny kolor. Takie wzory również znajdziemy w ofercie dekorów Interprint, jak chociażby zdumiewający, wielowarstwowy dekor Intra inspirowany starą dębiną. Na jego powierzchni widoczne są kolejne warstwy farby, a liczne "wady" - pęknięcia czy przetarcia, dodają mu niespotykanego uroku. To dekor, który ukazuje piękno procesu starzenia się drewna. Z kolei Bent Oak, to propozycja dla tych, którzy we wnętrzu stawiają na klasykę. Wyraziste rysunki, układające się na powierzchni dekoru niczym fale, sprawiają, że ma on w sobie coś hipnotyzującego. Efekt ten potęguje również niezwykła kolorystyka dekoru. Spod ciemnych brązów wyłaniają się matowe szarości, dodając mu prawdziwej elegancji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ