Meble Sycylia Antado - świerk tatrzański

Meble Sycylia Antado - świerk tatrzański

  • Autor: bm
  • 01 marz 2017 13:15 (aktualizacja: 01 marz 2017 13:23)

Meble wykończone folią - dobry sposób na łazienkę

Foliowanie to taki sposób wykończenia mebli, który szczególnie dobrze sprawdza się w łazience. Folia jest wytrzymała i odporna, dobrze więc zabezpiecza szafki przed wilgocią, Meble wykończone w ten sposób wyglądają estetycznie, mogą idealnie naśladować kolory naturalnego drewna, jego wzór oraz fakturę.

oliowanie zabezpiecza szafki nie tylko na frontach, ale również w tak newralgicznych miejscach jak zewnętrzne krawędzie, które są najbardziej narażone na wnikanie wody. Jeśli więc chodzi o aspekt trudnych warunków (podwyższona wilgotność, słabsza wentylacja), to folia zgrzewana z MDF sprawdza się bardzo dobrze. Użytkowo klient doceni ją także za łatwość utrzymania w czystości, odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Istotne znaczenie ma także estetyka – folia oferuje szerokie spektrum barw, faktur oraz wykończenia powierzchni. Producenci cenią ją także za powtarzalność wzorów i kolorów oraz możliwość szybkiej realizacji zamówień.

Tym, co wyróżnia meble foliowane jest też perfekcyjne naśladowanie naturalnego drewna – folie znakomicie odtwarzają nie tylko kolory właściwe poszczególnym gatunkom drewna, ale i faktury. Na przykład świerk tatrzański, nowe wykończenie w kolekcji Sycylia marki Antado, to jasna półmatowa folia o grubej wyraźniej fakturze. Na dużej powierzchni mebla wygląda surowo, do złudzenia przypominając nieobrobione drewno. Dąb samba, nowe wykończenie w serii Spectra (tej samej marki), spodoba się osobom, które lubią vintage.

Foliowanie nie ogranicza się jedynie do wykończeń drewnopodobnych. Przy pomocy folii można uzyskać także piękne, jednolite wykończenia o różnym spektrum połysku (błyszczące, półmat i mat).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ