Fot. Toptextil

Fot. Toptextil

  • Autor: bm
  • 01 lut 2017 12:08 (aktualizacja: 01 lut 2017 12:29)

Na co należy zwrócić uwagę wybierając mebel tapicerowany?

W przypadku mebli wypoczynkowych znaczenie ma wiele elementów, które decydują o tym, jaki model zostanie wybrany przez klienta finalnego. Obok ogólnego wizerunku estetycznego mebla i jego funkcjonalności, uwagę klientów należy zwracać na zastosowane półprodukty, w tym między innymi tkaniny tapicerskie.

W wyborze mebla wypoczynkowego jakość elementów, z których jest on wykonany powinna być najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze. Najpierw patrzymy na kolor i materiał, dopiero później sprawdzamy jakie funkcje posiada i czy pasuje do naszego trybu życia. Klienci salonów meblowych często nie są świadomi tego, że w przypadku mebli wypoczynkowych ich kolor możemy dobrać według własnego gustu, bez rezygnowania z jego funkcji. Wystarczy zapytać w sklepie o dostępne materiały. Oto 3 podstawowe pytania, które klient powinien zadać sprzedawcy przed zakupem mebla.

1. Z jakiej tkaniny wykonane jest obicie mebla?

"Współpracujący z nami producenci mebli przykładają ogromną wagę do jakości kupowanych tkanin. Staramy się dostarczyć im tkaniny najwyższej jakości z pełną specyfikacją produktu. Pomaga nam w tym przeprowadzanie testów na ścieralność. Tkaniny obiciowe muszą być odporne na rozdarcia. Mają być praktyczne, pasować do naszych wnętrz, ale też przede wszystkim służyć użytkownikom. W Toptextil na pierwszym miejscu stawiamy jakość i zadowolenie klientów. Jesteśmy świadomi, że zupełnie inne potrzeby ma singiel, a inne para domatorów lub małżeństwo z dziećmi i czworonogami, dlatego przygotowujemy szeroką gamę produktów, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie" - mówi Andrzej Moskała, Prezes zarządu firmy Toptextil.

2. Ile zajmie mi dbanie o czystość mebla?

Producenci prześcigają się w coraz to nowszych technologiach, ułatwiających zachowanie czystości: przykładem są np. oznaczenia Cleanaboo oraz Cleanaboo+. Tkaniny wykonane w technologii Cleanaboo zapobiegają wchłanianiu płynów w mebel. Z kolei kolekcje stworzone w jakości Cleanaboo+ posiadają warstwę chroniącą przed zabrudzeniami. Nie musimy martwić się o to, że rozlejemy kawę na kanapę, z długopisu wypłynie tusz lub zatłuścimy materiał jedząc popcorn przy wieczornym filmie. Szczególnie jeśli spędzamy na niej dużo czasu, mamy dzieci i zwierzęta. Jeśli wybierzemy dobrą tkaninę, możemy oddać się zabawie, zamiast zastanawiać się, czy nie poplamimy sokiem kanapy.

3. Jakie atesty posiada tkanina?

Tkaniny tapicerskie powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Najpopularniejszym atestem w branży meblarskiej - jest Oeko-Tex Standard 100. Tkaniny posiadające taki atest są produkowane z komponentów wolnych od substancji szkodliwych dla człowieka. Aby produkt mógł starać się o otrzymanie tego atestu, każdy z elementów wykorzystanych przy jego produkcji musi spełniać wymogi Oeko-Tex Standard 100. "W praktyce oznacza to, że nawet dostawca przędzy musi posiadać atest na swoje włókno, żeby producent mógł otrzymać certyfikat na mebel" – podkreśla Andrzej Moskała prezes Toptextil. Drugim ważnym certyfikatem, szczególnie dla klientów ceniących najwyższe standardy bezpieczeństwa, jest potwierdzenie wysokiego współczynnika trudnopalności. Atest trudnopalności tkanin jest wydawany przez brytyjski instytut FIRA.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ