Blat Pfleiderer Snowland R6480 MS. Fot. Pfleiderer

Blat Pfleiderer Snowland R6480 MS. Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 02 lis 2015 09:05 (aktualizacja: 03 lis 2015 08:18)

Najnowsze blaty – wzory i kolory natury

Blaty kuchenne wykonane z laminatów lub kompozytów stwarzają wiele możliwości wykończenia, wyboru kolorystyki, wreszcie – odtworzenia naturalnych struktur i wzorów. Dzięki temu ich producenci mogą idealnie dostosować je do oczekiwań rynku.

Nie ma wątpliwości, że wciąż dominująca w tym sezonie kolorystyka blatów to naturalne, stonowane i bezpieczne odcienie beżu, szarości, biel i ciepłe brązy. Liczy się prostota i funkcjonalność, niezależnie od stylistyki całej kuchni. Miłośnicy klasyki mają do dyspozycji pełną paletę kolorów i rysunków drewna, natomiast ci, do których przemawia styl loftowy i minimalizm – wybiorą coś dla siebie spośród dekorów odwzorowujących chłodny beton, granit czy marmur, rzadziej zaś wariacje na temat metali.

Najmodniejsze w tym sezonie blaty odwzorowują kamień i minerały, które wprowadzają do wnętrza elegancki, choć czasem nieco surowy klimat. Paleta kamiennych dekorów jest dość szeroka – od subtelnych i jasnych, aż po ciemniejsze i bardziej wyraziste. Obok dekorów odwzorowujących marmur, granit czy trawertyn pojawiają się też takie, które do złudzenia przypominają np. piasek pustyni czy zwyczajne, rzeczne kamyki.

Wzory przypominające naturalne drewno chyba nigdy nie wyjdą z mody. Wystarczy spojrzeć, jak prezentuje się na powierzchni blatu rustykalny w swoim klimacie dekor „Taxus” firmy Impress albo jak wyglądają blaty Kronopolu np. „Dąb Siena” czy „Jesion Werona”. Wciąż popularna (i regularnie uzupełniana nowymi wzorami) jest kolekcja „Zoom” Eggera, która – obok możliwości zobaczenia oryginalnej struktury – daje również wrażenie haptyczne. Zastosowanych na blatach dekorów drewnopodobnych wiele ma w swojej ofercie Pfleiderer. Wśród nich wciąż niepodzielnie panują wzory: „Dąb Sonoma” i „Orzech”.

Coraz większą popularność zdobywa również wzornictwo wpisujące się w trend industrialny. W kolekcji Pfleiderer znajdziemy blaty doskonale odwzorowujące ten styl, między innymi: dekor „Aluminium”, wzorowany na tkaninach „Cotton Grey”, czy inspirowane betonem „Smooth Concrete” i „Raw Concrete”. Takie wzory kupowane są coraz chętniej i zdobywają serca klientów, którzy nie boją się odważnych, niebanalnych rozwiązań. Z kolei blat „Urban Concrete” odwzorowuje wygląd powierzchni betonu rodem z wielkomiejskiej metropolii: wytartego, porysowanego, zużytego.

Uznaniem zarówno wśród projektantów, jak i użytkowników cieszą się blaty, których faktura przypomina kamień łupkowy. Taką propozycję ma między innymi firma Technistone. Poddane obróbce fakturalnej blaty kuchenne „Crystal Royal” to propozycja dla wszystkich, którzy oczekują nie tylko wysokich walorów estetycznych, ale także wyjątkowej odporności i trwałości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ