Blaty kuchenne z materiału Silestone. Fot. Cosetino

Blaty kuchenne z materiału Silestone. Fot. Cosetino

  • Autor: bm
  • 21 sty 2019 15:40 (aktualizacja: 24 sty 2019 09:59)

Najnowsze pomysły na kuchenne blaty z konglomeratów kwarcowych

W dziedzinie blatów kuchennych dokonał się w ostatnich latach ogromny postęp technologiczny. Coraz częściej do głosu dochodzą nowoczesne materiały do ich produkcji, między innymi konglomeraty kwarcowe, które posiadają wyjątkowe właściwości użytkowe.

Silestone i Dekton

Co nowego w ofercie blatów? Marka Cosetino proponuje np. Silestone – niezwykle trwały konglomerat kwarcowy, który zostawia daleko w tyle ciężkie i nasiąkliwe blaty z kamienia naturalnego, trudne w utrzymaniu drewno, czy szybko odkształcające się blaty laminowane. Jest odporny na działanie środków chemicznych i plam powstających podczas codziennej eksploatacji. W ofercie Cosentino znajdziemy go w kilkudziesięciu odcieniach i teksturach, pozwalających tworzyć niezliczone kombinacje i stylizacje wnętrz. Sprawdza się on na blatach i okładzinach frontów, zarówno mniejszych kuchni, jak i dużych przestrzeni roboczych.

Równie ciekawą propozycją, widoczną w najnowszych projektach kuchennych, jest uwodzący różnorodnością odcieni i wzorów Dekton, powierzchnia w 100% naturalna, wykonana metodą spiekania i ultrakompresji cząsteczek. Nowoczesna technologia umożliwiła w tym przypadku wytworzenie płyt o niewyobrażalnych wcześniej wymiarach i grubości, a jednocześnie o niezwykle korzystnych parametrach. W najnowszych projektach architekci często łączą ze sobą dwa lub trzy odcienie Dektonu, tworząc z niego zarówno okładzinę ściany, fronty kuchenne, jak i blat roboczy, podłogę, czy schody. Materiał ten umożliwia montowanie dowolnie zaprojektowanych jednoelementowych blatów, bez cięć i połączeń. Taki blat ma całkowicie jednorodną powierzchnię, doskonale komponującą się z różnymi wystrojami wnętrz.

Technistone

Konglomerat kwarcowy marki TechniStone ma niezwykle dużo zastosowań. Sprawdza się zarówno jako materiał w wystroju kuchni, jak i łazienki. Dzięki właściwościom tego materiału, projektanci wnętrz mają niemal nieograniczone możliwości spersonalizowania projektów i dostosowania ich do naszych wymagań. Materiał z kolekcji Noble Imperial Grey to paleta delikatnych odcieni szarości. Chłodne wybarwienie oraz ciekawy rysunek materiału z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom minimalistycznych stylizacji wnętrz.

Dla miłośników tradycyjnych wnętrz, ciekawym rozwiązaniem są blaty kuchenne inspirowane marmurem. Konglomerat kwarcowy TechniStone Calacatta wyróżnia się idealnym odwzorowaniem rysunku i faktury kamienia. Charakteryzuje się trójwymiarową kompozycją, gdzie jasno-szare wzory przenikają się z białym tłem, tworząc niepowtarzalny efekt. Kolor ten współgra z drewnianymi szafkami kuchennymi w tradycyjnym stylu oraz nowoczesnymi elementami wyposażenia kuchennego w kolorze srebra.

Połączenie czarnego lub szarego kamienia z drewnem daje efekt, który dobrze sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach oraz w kuchniach urządzonych w stylu loftowym. Blat z konglomeratu kwarcowego TechniStone Gobi Black z kolekcji Essential charakteryzuje się szlachetną głębią koloru. Może więc doskonale współgrać ciemnym, lakierowanym drewnem oraz dekoracjami wykonanymi z naturalnych materiałów. Do tej kompozycji świetnie pasują też elementy srebra i szarości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ