Fot. Rejs

Fot. Rejs

  • Autor: Beata Michalik
  • 14 cze 2019 11:59 (aktualizacja: 19 cze 2019 10:14)

Narożniki mebli kuchennych - oferta akcesoriów

Jak zapewnić użytkownikom kuchni wygodny dostęp do zawartości kuchennych szafek narożnych? Jak najlepiej wykorzystać zalety narożnych mebli? Producenci akcesoriów mają na to pomysły i odpowiednie rozwiązania.

Aranżacja kuchennych narożników bywa często nieco kłopotliwa. I to nie tylko dlatego, że wiąże się z koniecznością zamówienia blatu o innej szerokości. Użytkownicy kuchni, w których znajdują się narożniki często skarżą się na brak swobodnego dostępu do szafek. Narzekają na niewygodę i niepełne wykorzystanie miejsca do przechowywania. Tymczasem pomysłów na wygodne zagospodarowanie kuchennych kątów nie brakuje.

Odpowiednio zaprojektowane zabudowy kuchenne – układy na kształt liter U i G, w których znajdują się dwie lub nawet trzy szafki rogowe, są zdecydowanie najbardziej ergonomiczne i najwygodniejsze w codziennej pracy. Oferują dużo miejsca, a przy tym zapewniają małe odległości między kluczowymi sprzętami. – mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy Rejs.

Wbrew pozorom, szafka narożna to wyśmienite stanowisko pracy. Przede wszystkim ze względu na duży blat roboczy, na którym można wygodnie przygotowywać posiłki np. wyrabiać ciasto, a który później można szybko i łatwo sprzątnąć. Ale nie tylko. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie w narożniku płyty gazowej lub indukcyjnej. Narożnik to również dobre miejsce do zainstalowania zlewozmywaka. O ile zadbamy o to, by po obu stronach zlewu znajdowały się blaty robocze (o szerokości przynajmniej 50-60 cm), będziemy mogli swobodnie odstawiać naczynia bez obawy o ich potłuczenie. Obszerna szafka skryje syfon i odpowiednie rury, a także umożliwi bezproblemowy do nich dostęp w przypadku awarii. 

Największą zaletą szafek rogowych – zwłaszcza tych dolnych, jest ich duża pojemność. To właśnie w nich możena schować najwięcej rzeczy, w tym te największe jak drobny sprzęt AGD, garnki czy duże naczynia. Jednakże projektując kuchnię nie można zapominać o zapewnieniu sobie łatwego dostępu do przechowywanych w narożniku zapasów.

Receptą na ten problem są akcesoria meblowe Wysuwane półki takie jak Corner Optima, czy kornery jak Corner Comfort i Corner Front marki Rejs, a także obrotowe ażurowe kosze pozwolą nam w pełni wykorzystać miejsce, a jednocześnie bez problemu chować i wyjmować najróżniejsze produkty. Stabilne i wytrzymałe stelaże, prowadnice dobrej jakości oferujące płynny ruch, a także sprytne rozwiązania jak specjalnie wyprofilowane kształty półek, czy niewysokie relingi zabezpieczające produkty przed upadkiem – ułatwią nam pracę i utrzymanie porządku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ