Fot. AHEC

Fot. AHEC

  • Autor: bm
  • 22 maj 2019 12:44 (aktualizacja: 23 maj 2019 10:02)

Niezwykłe meble z czerwonego dębu - na targach Interzum 2019

Podczas targów Interzum w Kolonii Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) prezentuje dwa projekty: Blushing Bar („rumieniący się bar”), okrągły mebel o średnicy 3 m, w którym do zabarwienia pojemnych kapilarów czerwonego dębu amerykańskiego wykorzystano tusz kreślarski, a także nową kolekcję mebli, zaprojektowaną przez Sebastiana Coxa.

W targach AHEC uczestniczy wraz z 27 niezależnymi wystawcami branżowymi z USA, co stanowi największą reprezentację amerykańskiego przemysłu drzewnego podczas tego europejskiego wydarzenia. Podczas targów odwiedzający mają okazję zapoznać się z bogatą paletą amerykańskich gatunków drewna liściastego, a także na nowo odkryć gatunki, które mogą uważać za dobrze znane i które charakteryzują się wysoką odnawialnością. Wśród nich jest przede wszystkim czerwony dąb amerykański, który jako jedyny gatunek zostanie zaprezentowany na stoisku AHEC.

Czerwony dąb amerykański to nie tylko najobficiej występujący na kontynencie amerykańskim gatunek drewna – jest to także najbardziej zrównoważony pod względem środowiskowym, a przy tym niezwykle wszechstronny materiał, zachwycający niezwykle ciepłą estetyką. I choć jest bardzo popularny na wielu światowych rynkach, w Europie wydaje się być rzadziej wykorzystywany – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę. – Przez cały ten rok pokażemy szereg niezwykle ciekawych projektów, których celem będzie zaprezentowanie potencjału tego drewna. Prowadzimy je pod hasłem „oak redefined” („dąb zdefiniowany na nowo”), a pokazy zaczynamy właśnie w Kolonii podczas Interzum – dodał David Venables.

Blushing Bar, czyli „rumieniący się bar”, pierwotnie stworzony na potrzeby wystawy Wallpaper* Handmade podczas tegorocznego tygodnia designu w Mediolanie, został zaprojektowany przez parę architektów Chan + Eayrs i wykonany przez producenta mebli, Sebastiana Coxa. Okrągły bar o średnicy 3 metrów i złożony z 10 modułów przeznaczonych do przygotowywania koktajli (woda, alkohol, owoce, zioła, uchwyty, lód, krojenie, szkło, napoje gazowane, zlew), z których każdy jest specjalnie zaprojektowanym elementem stolarskim. Projekt wykorzystuje unikalne właściwości amerykańskiego czerwonego dębu, w tym duże otwarte pory, do których wykonawca wprowadził pod ciśnieniem czerwony tusz kaligraficzny – rozchodząc się po powierzchni drewna barwnik ujawnił jego piękne usłojenie.

Aby jeszcze bardziej podkreślić wydajność techniczną i estetykę czerwonego dębu, AHEC poprosił Sebastiana Coxa o produkcję mebli, które są prezentowane podczas Interzum. Efektem tej współpracy jest kolekcja Rubra, obejmująca długi stół o wysokości baru z krzesłami, które w pomysłowy sposób mieszczą się pod spodem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ