Szuflada i profil krawędziwy firmy GTV. Fot. GTV

Szuflada i profil krawędziwy firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 20 marz 2018 09:12 (aktualizacja: 20 marz 2018 10:02)

Nowa biblioteka okuć meblowych 3D CAD

W programie Swood Design dostępna jest nowa bezpłatna biblioteka okuć. To efekt współpracy firm DPS Software i GTV. Stworzone wspólnie bryły 3D prowadnic, uchwytów i systemów szuflad znacznie usprawnią pracę producentów mebli i stolarzy.

Inżynierowie z firmy DPS Software, dostawcy usług doradczych i rozwiązań informatycznych dla polskiego przemysłu, podjęli się zadania opracowania biblioteki okuć dla programu Swood Design. Stworzone wspólnie z firmą GTV, dystrybutorem akcesoriów meblowych, bryły 3D prowadnic, uchwytów i systemów szuflad dostępne są bezpłatnie.

Nowa biblioteka okuć dostępna jest w programie Swood Design. Program posiada funkcje rozszerzające standardowe możliwości Solidworks, a dodatkowo, dzięki funkcjonalności CAM, wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Dzięki możliwości wykorzystania pełnego zakresu dostępnych technologii użytkownik jest w stanie precyzyjne zaprogramować obrabiarkę CNC do drewna. Efektem końcowym pracy w Swood CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja okołoprodukcyjna.

Jako firma, która dynamicznie reaguje na potrzeby rynku, podejmujemy się inicjatyw, które pozwolą producentom na oszczędność czasu i pieniędzy - podkreśla Wojciech Nieroda z DPS Software. Dostępność obszernej biblioteki okuć meblowych zautomatyzuje proces tworzenia mebli. Wszystkie nawiercenia zostaną naniesione automatycznie, umożliwiając bezpośrednie przejście na maszyny CNC.

Program komputerowy Swood Design oferuje biblioteki ustandaryzowanych elementów wiodących producentów okuć meblowych. Efektem współpracy z DPS Software jest dołączenie do tego grona firmy GTV.

Wszystkie oferowane przez program Swood Design komponenty 3D zawierają właściwości katalogowe, takie jak opis, koszt, numer katalogowy, co pozwala wygenerować listę materiałów i kosztorys. Dodatkowo, po przeciągnięciu modelu 3D do złożenia, automatycznie wykonywane są wszystkie niezbędne operacje technologiczne korpusów mebla, takie jak wiercenia i frezowania.

Bezpłatną bibliotekę okuć meblowych GTV można pobrać ze strony: www.swood.pl/biblioteka-gtv.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ