Nowa linia pras KT11 w zakładzie produkcyjnym Pfleiderer Group w Grajewie. Fot. Pfleiderer

Nowa linia pras KT11 w zakładzie produkcyjnym Pfleiderer Group w Grajewie. Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 04 lip 2019 12:46 (aktualizacja: 08 lip 2019 10:39)

Nowa inwestycja Pfleiderer w zakładzie w Grajewie

Grupa Pfleiderer zwiększy swoje moce produkcyjne, dzięki uruchomieniu nowej prasy do produkcji laminowanych płyt wiórowych w Grajewie. Inwestycja kosztowała firmę 8,5 miliona euro.

CZYTAJ TEŻ: Fabryka Egger w Biskupcu rozpoczęła produkcję

CZYTAJ TEŻ: Paged zamyka zakład produkcji sklejki

 

Nowa inwestycja o wartości 8,5 mln euro pozwoli m.in. na zwiększenie produkcji płyt w dużym formacie oraz usprawnienie obsługi i skrócenie czasu dostaw do klientów w północno-wschodniej Polsce i w krajach ościennych.

Nowa linia produkcyjna, o oznaczeniu KT11, pozwoli na wyprodukowanie dodatkowych 15 mln m2 płyt MFC rocznie, co będzie oznaczać nawet podwojenie produkcji płyt MFC w zakładzie w Grajewie. Płyty z okładziną melaminową znajdują szerokie zastosowanie w branży meblarskiej i wykończenia wnętrz.

Nowa linia pras KT11 w Grajewie wpisuje się w strategię Grupy Pfleiderer, która zakłada koncentrację na produktach z wysoką wartością dodaną. Dzięki tej inwestycji zwiększymy moce wytwórcze i wydajność produkcji płyty MFC oraz usprawnimy obsługę klientów w północno-wschodniej Polsce i krajach ościennych. Grupa Pfleiderer zwiększy swoją konkurencyjność. Szacujemy, że pozytywny wpływ uruchomienia nowej linii pras na wynik EBITDA Grupy wyniesie docelowo ponad 3 mln euro rocznie – powiedział Zbigniew Prokopowicz, przewodniczący rady nadzorczej Pfleiderer Group, pełniący tymczasowo obowiązki prezesa zarządu.

Dzięki nowej inwestycji będzie również możliwe zwiększenie elastyczności w zakresie oferowanych formatów, dekorów oraz struktur płyt MFC dla klientów Grupy Pfleiderer w północno-wschodniej Polsce, na Litwie i w Obwodzie Kaliningradzkim.

Nowy ciąg do laminowania surowych płyt wiórowych i płyt MDF będzie produkował dwa podstawowe formaty: 5600x2100mm oraz 2800x2100mm, czyli najbardziej pożądane formaty na rynku. W dodatku, dzięki wprowadzeniu możliwości cięcia asymetrycznego, będziemy mogli w wydajny sposób dostarczyć klientom inne formaty, np. 4200x2100mm czy 3600x2100mm. KT11 to bardzo szybka prasa, o maksymalnej wydajności 240 cykli na godzinę, która będzie jednocześnie przystosowana do laminowania synchronicznego oraz podwójnego krawędziowania, poprawiającego estetykę produktów – wskazał Grzegorz Kulesza, dyrektor zarządzający Pfleiderer Polska. – Nowa instalacja wesprze efektywną produkcję szerokiego wachlarza dekorów i struktur, które powstają w Grajewie – dodał.

Po uruchomieniu nowej linii pras wygaszona zostanie prasa KT3, służąca do wytwarzania laminowanych płyt wiórowych i MDF w tracących popularność mniejszych formatach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ