Mobilny odkurzacz CTM Midi otrzymał Złoty Medal targów Budma 2019. Fot. Festool

Mobilny odkurzacz CTM Midi otrzymał Złoty Medal targów Budma 2019. Fot. Festool

  • Autor: Redakcja
  • 05 lut 2019 11:15 (aktualizacja: 05 lut 2019 11:18)

Nowe rozwiązania systemowe Festool na targach Budma 2019

Już po raz kolejny firma Festool będzie obecna na targach Budma, podczas których odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi rozwiązaniami systemowymi. Dodatkowo, po raz pierwszy w Polsce, Festool zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie dotyczące bezpieczeństwa pracy.

Wśród nowości Festool na targach Budma będzie można zapoznać się m.in. z mobilnym warsztatem MW1000, separatorem CT z technologią cyklonową oraz nowymi kompaktowymi odkurzaczami CT MINI i MIDI – laureatem Złotego Medalu MTP. Dodatkowo, po raz pierwszy w Polsce, Festool zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie dotyczące bezpieczeństwa pracy - technologię SawStop zastosowaną w pilarce stolikowej. Będą też stanowiska z narzędziami do renowacji, frezowania czy cięcia, także materiałów izolacyjnych. Nie zabraknie oczywiście narzędzi z systemu 18V.

Od wielu lat wspólnie z firmą Steico – dostawcą naturalnych systemów i produktów dla budownictwa drewnianego i meblarstwa Festool prowadzi szkolenia pod nazwą Akademia Steico. Na targach, w ramach Akademii, powstanie model nowoczesnego domu drewnianego w systemie budowlanym Steico z wykorzystaniem naturalnych materiałów budowlanych. Wydarzenie odbędzie się w Pawilonie 3, stoisko 73.

Kolejne wydarzenie, na które zaprasza Festool (wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarzy Polskich) to Zawody i warsztaty parkieciarskie w międzynarodowej obsadzie – w Pawilonie 3a. Pokazy nowości: środa 13.02.19 godz. 13:00-13:30, czwartek 14.02.2019 godz. 13:00- 13:30.

Firma przygotowała również niespodziankę dla swoich użytkowników – zaproszono znanych i lubianych gości: youtubera - znanego ze swoich stolarskich projektów Snekkera oraz kobietę z branży stolarskiej - Alicję w Krainie Drewna. W środę wykonają oni projekt mozaiki z heksagonów z logiem Festool z wykorzystaniem technologii łączenia Domino. A w czwartek (w walentynki) każdy będzie mógł wykonać dla siebie serduszko z logiem Festool.

Festool otrzymał w tym roku wyróżnienie w postaci Złotego Medalu MTP 2019 dla swoich mobilnych odkurzaczy CTM Midi. Bezpieczna i bezpyłowa praca chroniąca zdrowie są kluczowymi elementami systemów narzędziowych Festool. Dzięki swojej kompleksowości są odpowiedzią na codzienne potrzeby firm stolarskich oraz remontowo-budowlanych, a przyznane wyróżnienie jest tego dopełnieniem. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Jest ona przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości i odpowiadającym szeregowi kryteriów na podstawie wnikliwej oceny ekspertów. Spośród niemal 500 produktów Sąd Konkursowy wyłonił najlepsze produkty, wśród których znalazł się właśnie odkurzacz kompaktowy Festool CTM MIDI.

Nowe kompaktowe odkurzacze CTM MIDI przekonują intuicyjną obsługą dotykową i równą powierzchnią do odkładania narzędzi i materiałów roboczych. Ręczne czyszczenie i wymiana filtra głównego od zewnątrz zapewniają długotrwałą pracę i ochronę zdrowia. Dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth® odkurzacz uruchamia się automatycznie poprzez akumulator Bluetooth® lub pilot zdalnego sterowania. Odkurzacz posiada też wewnętrzny schowek na wąż, złącze SYSTAINER T-LOC oraz praktyczny mechanizm, który pozwala na ponowne użycie przewodu zasilającego bez pracochłonnego rozwijania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ