Segregator Multino firmy GTV to komplet czterech pojemników: 2 x 15 litrów i 2 x 7 litrów oraz trzy brytfanki do przechowywania środków czystości lub detergentów. Fot. GTV

Segregator Multino firmy GTV to komplet czterech pojemników: 2 x 15 litrów i 2 x 7 litrów oraz trzy brytfanki do przechowywania środków czystości lub detergentów. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 21 marz 2017 09:42 (aktualizacja: 21 marz 2017 11:14)

Nowe wymagania w stosunku do segregatorów odpadów

1 lipca 2017 roku wejdzie w życie rozporządzenie ministra środowiska o selektywnej zbiórce odpadów. Jeśli segregujemy śmieci w domu, od połowy roku powinniśmy dzielić je minimum na cztery frakcje. Czy zmiana przepisów oznacza, że w naszej kuchni powinien pojawić się dodatkowy pojemnik na śmieci?


Jedną z najważniejszych nowości zawartych w rozporządzeniu jest dodanie nowej frakcji – odpadów biodegradowalnych oraz wprowadzenie jednolitych standardów selekcji i oznaczania pojemników na śmieci. Czy zmiana przepisów oznacza, że w ekologicznej kuchni powinien pojawić się dodatkowy pojemnik na śmieci? W przypadku odpowiedniej segregacji obejmującej cztery pojemniki nowe kosze na bioodpady prawdopodobnie zajmą po prostu miejsce odpadów zmieszanych. Jednak większa „rewolucja” czeka te kuchnie, w których śmieci segregowano do dwóch lub trzech koszy – tu reorganizacja będzie konieczna.

Nawet w małej kuchni, za pomocą dobrze dobranych, optymalnych segregatorów, możemy zmienić szafkę w domowy kącik eko. Dwa segregatory "Tira" z pokrywą, w skład którego wchodzą dwa wkłady o pojemności 8 litrów każdy, to idealne rozwiązanie do szafek o minimalnej szerokości 350 mm. Pełny wysuw zapewnia łatwy i higieniczny dostęp do koszy, a ich kolorowe oznakowanie znacznie ułatwi szybką segregację - podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

W nowoczesnej i ekologicznej kuchni kosz na śmieci nie musi już znajdować się w szafce pod zlewozmywakiem. Segregatory mogą też zostać umieszczone… w szufladzie. Dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na zagospodarowanie nieco więcej przestrzeni, przygotowaliśmy segregator "Multino". To komplet czterech pojemników: 2 x 15 litrów i 2 x 7 litrów oraz trzy brytfanki do przechowywania środków czystości lub detergentów. To estetyczne i ergonomiczne rozwiązanie dedykowane jest szufladom z systemem "Modern Box", a wymiary podstawy dopasowane są do szafek o szerokościach 600 mm, 800 mm, 900 mm, 1.200 mm oraz do szuflad o długości 500 mm oraz 450 mm (po przycięciu) – zapewnia ekspert firmy GTV.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ